11 czerwca 2011

Koncert Roda Stewarta w Toruniu

 
Rod Stewart – gwiazda światowej muzyki, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy końca XX i początku XXI wieku na zaproszenie firmy Prestige MJM wystąpił 11 czerwca 2011 roku na toruńskiej Motoarenie. Był to dopiero drugi w historii występ artysty w Polsce i jedyny koncert Roda Stewarta w 2011 roku w naszym kraju.
 
Rod Stewart swoją przygodę na scenie rozpoczynał w latach siedemdziesiątych XX wieku. Po występach z kilkoma zespołami zdecydował się na karierę solową. Pierwsze dwa albumy, poza wielkim przebojem "Maggie May", nie odbiły się szerokim echem. Dopiero trzeci album „Every Picture Tells a Story” stał się wielkim hitem. W rezultacie piosenki Roda Stewarta zyskały olbrzymią popularność po obu stronach Atlantyku. Od tego czasu Stewart pozostał już na stałe na szczytach list przebojów. To niewątpliwie jeden z największych piosenkarzy wszech czasów.
 
11 czerwca 2011 roku po raz drugi pojawił się w Polsce. Miejscem jego koncertu była toruńska Motoarena, najnowocześniejszy stadion żużlowy świata. W trakcie koncertu Szkota bawiło się około 16.000 fanów muzyki. Zabawa była wyjątkowa i ten wieczór z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu. Największe przeboje i doskonały kontakt Roda Stewarta z publicznością, która przyjechała na to wyjątkowe wydarzenie z najodleglejszych zakątków Polski, sprawiły, że Toruń na kilka godzin stał się stolicą światowej muzyki. Szkot potwierdził, że cały czas jest w znakomitej formie. Wystarczy powiedzieć, że w trakcie koncertu nie tylko wykonał niezliczoną liczbę przebojów, ale także z ogromnym animuszem posłał w publiczność 48 piłek ze swoim autografem.
 
Koncert Roda Stewarta przeszedł do historii jako wielkie wydarzenie. Potwierdzali to po jego zakończeniu fani artysty, wśród których znalazło się wiele znanych osobistości. Na Motoarenie bawili się między innymi: pięściarz Dariusz Michalczewski, znani aktorzy Artur Żmijewski, Paweł Wilczak, Joanna Brodzik, czy Zbigniew Buczkowski. Nie zabrakło również dziennikarki Anny Popek czy wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha. Obecni byli także przedstawiciele managmentu oraz zespołu Scorpions.
 
– Córka miała dziś urodziny i wspólnie postanowiliśmy, żeby na jej urodzinach zagrał Rod Stewart – powiedziała znana polska dziennikarka Anna Popek.
 
– Wielki szacunek dla pana Roda Stewarta. Przede wszystkim za klasę, którą dziś pokazał – komentowała z kolei polska aktorka Joanna Brodzik.
 
Pod wrażeniem występu Szkota był również Paweł Wilczak. – Nie miałem przyjemności z obcowania z żywą muzyką Roda Stewarta. Dziś to się wydarzyło po bardzo wielu latach i jestem w pełni usatysfakcjonowany – tłumaczył znany aktor.
 
– Po raz pierwszy byłem na Motoarenie i jestem pod wrażeniem obiektu, który posiada Toruń. Nie wiedziałem, że tak piękny stadion istnieje w tym mieście. A sam koncert? Rewelacja. Kto nie był niech żałuje. Brawa zarówno dla Roda Stewarta jak i organizatorów – mówił po zakończeniu imprezy Zbigniew Buczkowski.
 
Drugi koncert Roda Stewarta w Polsce zapisał się w historii jako wyjątkowy. Podobne odczucia miał sam artysta i przedstawiciele jego managementu, którzy po zakończeniu imprezy podkreślali perfekcyjną organizację i znakomitą atmosferę.

 

Sprawozdanie [PDF]

Opinia

Okolicznosciowe wydawnictwa [PDF]

Galeria