1 stycznia 2009

Opieka marketingowo – promocyjna nad żużlową reprezentacją Polski

 

W 2009 roku firma Prestige MJM podpisała umowę z Polskim Związkiem Motorowym, na mocy, której przez rok zajmowała się marketingiem kadry żużlowców oraz poszukiwaniem sponsorów dla reprezentacji Polski. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Nasza firma, jako pierwsza w historii pozyskała sponsora dla żużlowej kadry. Zostało nim przedsiębiorstwo – Nice Polska.
 
Warto dodać, że w rezultacie firma Nice Polska była sponsorem reprezentacji Polski na żużlu przez trzy lata (2009, 2010, 2011) i walnie przyczyniła się do zmiany zarówno sposobu finansowania żużlowej kadry jak i towarzyszącej jej otoczki.
 
Prestige MJM dbał także o pozytywny wizerunek najlepszych polskich żużlowców. Bez wątpienia miało na to wpływ kilka przedsięwzięć, których scenariusz został od początku do końca zaplanowany przez naszą firmę. Wystarczy przypomnieć wyjątkowe Gale sportu Żużlowego, które bardzo szybko wpisały się na stałe w żużlowy kalendarz i stały się uroczystym podsumowaniem zmagań polskich żużlowców na arenach całego świata. Niepowtarzalnie było choćby 23 stycznia 2009 roku w Centrum Konferencyjno – Hotelowym "Gromada" w Warszawie. Głównym bohaterem imprezy okazał się wówczas Tomasz Gollob – brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata i srebrny medalista Drużynowego Pucharu Świata – który nie tylko odbierał nagrody za doskonałą postawę w sezonie 2008, ale też wręczał je osobom nagrodzonym przez Kapitułę Sportu Żużlowego. Podczas gali wyróżnienia otrzymali wszyscy medaliści imprez rangi Mistrzostw Świata i Europy oraz zwycięzcy krajowych zawodów o randze mistrzostw Polski. Gala była jednak nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także artystycznym. Na scenie pojawiły się m.in. tancerki w profesjonalnym makijażu nocnym widocznym jedynie w świetle UV. Były pomalowane od pasa w górę i ubrane w finezyjne spódnice. Tańczyły do bębnów i muzyki orientalnej. Podczas drugiego występu na scenie dały zaś pokaz fireshow. Podczas gali można było również obejrzeć kabaret "Jurki". Wręczeniu nagród towarzyszyła muzyka wykonywana przez orkiestrę. Godnym podsumowaniem znakomitego dla żużlowej reprezentacji sezonu była także OtoMoto IV Gala Sportu Żużlowego, której gospodarzem była Zielona Góra. Gala miała charakter odświętny. Wręczaniu nagród po raz kolejny towarzyszyła muzyka orkiestry. Nasza firma zadbała również o oprawę artystyczną. Gwiazdą imprezy był Andrzej Lampert, znany z perfekcyjnego wykonywania zarówno utworów muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Wielkim zainteresowaniem publiczności cieszyły się również popisy grupy OCELOT. Ten teatr eksperymentalny, którego głównym przedmiotem zainteresowania jest ruch, dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu pozytywnych wrażeń.
 
Prestige MJM pozyskał także znaczących patronów medialnych dla reprezentacji Polski. Dzięki naszym staraniom kadra po raz pierwszy dorobiła się również oficjalnych gadżetów.
 
Nowatorskim pomysłem Prestige MJM była uroczysta prezentacja kadry Marka Cieślaka połączona z przemarszem żużlowców ulicami Leszna, która odbyła się 17 lipca 2009 roku, a więc w dniu przerwy pomiędzy barażem i finałem Drużynowego Pucharu Świata. Ten wyjątkowy pochód trwał około 30 minut. Wszystko rozpoczęło się na schodach ratusza, gdzie miały miejsce uroczyste przemówienia. Później na ulice Leszna wyruszyli żużlowcy w towarzystwie husarzy na koniach i orkiestry. Na specjalnej platformie pojawił się z kolei żużlowy motocykl i piękne kobiety. Pochód dotarł w końcu do stadionu im. Alfreda smoczyka, gdzie na scenie odbyła się prezentacja najlepszych polskich żużlowców. Całość zwieńczył koncert zespołu Lombard. Prezentację kadry zarówno na ulicach Leszna, jak i pod stadionem oglądało kilka tysięcy kibiców.
 

Sprawozdanie [PDF]

Referencje

Galeria