15 lipca 2016

Avicii rozpalił Gdańsk!

 

Ponad 24.000 fanów bawiło się w piątek, 15 lipca, na Stadionie Energa Gdańsk. W ramach Music Power Explosion na gigantycznej scenie wystąpili m.in. Felix Jaehn, Tom Swoon ora Avicii! To właśnie energetyczne show tego ostatniego uczyniło tego wieczoru Gdańsk światową stolicą muzyki klubowej. Występ Avicii’ego uzupełniła imponująca oprawa wizualno-dźwiękowa z elementami pirotechniki.  Koncert szwedzkiego DJ-a momentami po prostu zapierał dech w piersiach.

 

Pokaźnych rozmiarów scena, 300 metrów kwadratowych ekranów ledowych, miliony konfetti, imponująca pirotechnika oraz występy światowej sławy DJ-ów – to wszystko czekało na uczestników wydarzenia Music Power Explosion. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17:00, energetycznym godzinnym setem Mafii Mike'a – polskiego DJ-a i producenta muzycznego, znanego z takich projektów jak Core Pawn, Aquarium czy Wet Fingers. Tuż po nim na scenie zaprezentował się pochodzący z Estonii DJ Wideński. Reprezentant sceny funky house dostarczył słuchaczom kilkadziesiąt minut muzyki klubowej na najwyższym poziomie, gromadząc na murawie stadionu pokaźną grupę fanów. Impreza rozkręciła się jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się za konsoletą Warsona.

 

Polski DJ i producent Tom Swoon to kolejna postać sceny klubowej, która zasiliła w miniony piątek line-up wydarzenia Music Power Explosion. Artysta, plasujący się na 46 miejscu DJ MAG TOP 100 jako najwyżej notowany Polak w historii, dał publiczności to, na co ta czekała najbardziej – dynamiczne i niezwykle żywiołowe show, przepełnione najbardziej rozpoznawalnymi przebojami DJ-a. Jego unikalny styl i charakterystyczne brzmienie zachwyciły fanów, którzy w trakcie godzinnego show bawili się doskonale! Dorian Tomasiak skorzystał również z okazji, by podziękować publiczności zgromadzonej na stadionie w języku polskim.

 

Po świetnym występie Toma Swoon'a na scenę wkroczyli muzycy z formacji Modestep. Charyzmatyczni artyści z Londynu zaserwowali gdańskiej widowni godzinny set utworów, utrzymanych w stylistyce dubstepowo-elektronicznej.Josh Friend i Tony Friend udowodnili, że ich twórczość doskonale sprawdza się zarówno w klubach, jak i na scenach największych festiwali muzycznych. O godz. 21.30 na scenie Music Power Explosion pojawił się z kolei Felix Jaehn. Niemiecki DJ i producent muzyczny zaprezentował gdańskiej publiczności energetyczny set, złożony ze swoich największych hitów, wśród których znalazły się m.in. "Ain't Nobody (Loves Me Better)", "Book of Love" oraz "Shine". Występowi niemieckiego gwiazdora towarzyszyły widowiskowe wizualizacje oraz imponująca gra świateł.

 

Punktualnie o godzinie 23:00 na deskach sceny Music Power Explosion pojawił się Avicii. Wraz z nim wyjątkowa oprawa wizualna oraz szereg elementów pirotechnicznych, które doskonale komponowały się z dźwiękami serwowanymi przez popularnego gwiazdora muzyki klubowej, wzbudzając zachwyt rozentuzjazmowanej publiczności. Szwed zaprezentował kilkudziesięciu tysiącom fanów energetyczny set, składający się z największych przebojów, wśród których znalazły się m.in. „Wake Me Up”, „Waiting For Love”, „The Nights” oraz „For A Better Day”. W związku z zapowiedzią schyłku kariery scenicznej, artysta wystąpił w naszym kraju po raz pierwszy, a zarazem ostatni. Skala emocji, jakie towarzyszyły występowi Avicii’ego była ogromna, a polska publiczność wydawała się doceniać każdy moment tego historycznego wydarzenia. Występ Avicii’ego w Gdańsku bez wątpienia na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!

 

– Gigantyczna scena, niepowtarzalne dźwięki, wielkie hity, imponujące wizualizacje i gra świateł – tak w skrócie opisać można to, co działo się dziś na Stadionie Energa Gdańsk. Co ważne Music Power Explosion okazał się sukcesem frekwencyjnym. Bardzo nas cieszy tak znakomite przyjęcie tego wydarzenia przez polską publiczność. To bez wątpienia zapowiedź kolejnych, wielkich imprez muzyki klubowej w Polsce! – podsumował Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizowała koncert. 

 

Oficjalny plakat

 

 

Galeria