21 lipca 2016

Say you, Say Gdańsk! Lionel Richie oczarował ERGO ARENĘ

 

Największe hity, zjawiskowe poczucie humoru, wyjątkowe emocje oraz tysiące fanów w każdym wieku – tak można podsumować koncert Lionela Richie w ERGO ARENIE, który odbył się, 21 lipca.  Atmosferę przed koncertem artysty rozgrzała polska formacja Blue Deep Shorts. W hali położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu przy największych przebojach legendarnego artysty bawiło się ponad 7.000 fanów!

 

– Minęło wiele czasu, odkąd byłem tu ostatni raz, ale ani trochę się nie zmieniliście. Dzisiejszego wieczoru zamierzam zaśpiewać moje największe hity! – tymi słowami Lionel Richie powitał publiczność zgromadzoną w ERGO ARENIE. Właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych barw głosów w branży muzycznej, artysta, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, a wreszcie laureat m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, 5 nagród Grammy i 10 American Music Awards oczarował polskich fanów swoim ponad 90-minutowym show, wypełnionym największymi przebojami, pochodzącymi ze wszystkich etapów ponad trzydziestoletniej kariery.

 

Piosenkarz z Alabamy zafundował w miniony czwartek polskim fanom bogaty przekrój repertuaru, na który złożyły się utwory pochodzące z okresu, gdy artysta występował jako frontman zespołu The Commodores, jak również te z późniejszego etapu kariery solowej. Wielki muzyczny spektakl 67-letni artysta rozpoczął utworami "Running with the Night" oraz „Penny Lover”, pochodzącymi z wydanej na początku lat 80. płyty "Can't Slow Down". Później nadszedł czas na  legendarną balladę "Easy", którą Lionel Richie wylansował wraz z zespołem The Commodores w 1977 roku.

 

Wielkich hitów nie zabrakło również w dalszej części koncertu. Fani zgromadzeni w ERGO ARENIE usłyszeli m.in. „Stuck On You”, „Endless Love” oraz „Angel”.  Tego wieczoru nie mogło zabraknąć również m.in. "My Destiny”, "Three Times a Lady", "Say You, Say Me" oraz "Stuck on You". Wśród publiczności zgromadzonej w ERGO ARENIE spotkać można było reprezentantów wielu pokoleń – od nastolatków po tych, którzy z pewnością dobrze pamiętają początki kariery amerykańskiego wokalisty. Mimo tej różnorodności, trudno byłoby wskazać część hali, która na utwory serwowane przez Lionela Richie nie reagowała z entuzjazmem.

Amerykański artysta był pod wrażeniem atmosfery, która zapanowała w ERGO ARENIE oraz hucznego „Sto lat!”, które kilka razy odśpiewali mu polscy fani. Publiczność w pełni odwzajemniła tę euforię i nie pozwoliła Lionelowi Richie szybko zejść ze sceny. W ramach uznania za wspaniałe przyjęcie, artysta pojawił się na scenie raz jeszcze, by zaśpiewać na bis energetyczną kompozycję "All Night Long".
– To był wieczór, który na długo pozostanie w pamięci, prawdziwa muzyczna uczta na najwyższym poziomie. Niekwestionowany król muzyki pop i soul, słynący z wielu energicznych hitów oraz namiętnych ballad udowodnił, że oprócz niezwykłej barwy głosy i scenicznego talentu potrafi również władać sercami publiczności za sprawą doskonałego poczucia humoru. Jesteśmy dumni, że artysta tej klasy przyjął nasze zaproszenie do Polski. Mamy nadzieję, że Lionel Richie szybko do nas powróci – skomentował Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizowała koncert.

 

ERGO ARENA była jednym z 23. obiektów koncertowych, w których Lionel Richie wystąpił w ramach europejskiej odsłony trasy "All The Hits". Bieżące tournée to podsumowanie dotychczasowej kariery scenicznej gwiazdora, a zarazem niezwykle pomyślnego roku działalności artystycznej, w ramach którego Lionel Richie wystąpił m.in. na scenie Glastonbury, a także na tegorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy, w trakcie którego został okrzyknięty "Człowiekiem Roku MusiCares". W minionych tygodniach wokalista zaśpiewał również na największych scenach Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Niemiec. 

 

 

Oficjalny plakat

 

 

Galeria