23 lutego 2018

Noc pełna wzruszeń z  Emeli Sandé

 

Przepiękne wnętrza, nietuzinkowy głos, elegancja w stylu R&B i wielkie wzruszenie po obu stronach –  tak właśnie wyglądał wyczekiwany wieczór z Emeli Sandé! Artystka jak zwykle nie zawiodła swoich fanów i zarówno siłą swojego głosu jak i energią  wbiła publiczność w krzesła a nawet…ich z nich podniosła! Tak właśnie minął wieczór 22 lutego w ICE Kraków.

 

Kiedy Emeli wyszła na scenę publiczność przywitała ją bardzo entuzjastycznie i z wielkim wyczekiwaniem zasiadła w swoich fotelach. Sandé prezentowała się bardzo dostojnie w swoim czerwono – fioletowym płaszczu w geometryczne figury, sięgającym po same kostki i z krótko ściętymi naturalnymi włosami. W scenicznych światłach stanęła przed publicznością bardzo ciepła, energiczna i czarująca w swojej naturze kobieta. Emeli zaraziła całą salę ogromną energią – poruszała się niczym raperka z gospelową duszą! Artystka pokazała tego wieczora to z czego jest znana od dawna – jej kunszt, talent, wyczucie i dojrzałość muzyczna są na najwyższym poziomie.


Emeli wystąpiła w towarzystwie 10 osobowego zespołu i na długo pozostanie w pamięci swoich fanów. Dwóch trębaczy i jeden puzonista z gracją tańczyło w rytm wykonywanych utworów. Nie odstawał również dwuosobowy chór! Talent muzyczny obojga był równie imponujący, co pokazali wykonując utwór Can't Take My Eyes off You autorstwa Frankiego Villiego. Do tego dwóch perkusitów, dwóch gitarzystów i jeden pianista – tworzyło to mieszankę iście wybuchową! Każdy z nich udowodnił, że nie bez powodu dzieli scenę z Emeli Sandé – był to bowiem wieczór muzycznego kunsztu!

Emeli rozpoczęła koncert od swojego bardzo znanego utworu „Hurts”. Potem nadszedł czas na kolejne utwory z jej najnowszej płyty, jak: Where I Sleep, Lonely, Give Me Something, Every Single Little Piece, Kung-Fu, My Kind Of Love, Breathing Underwater, Heaven, Piece Of my Heart. Jednak prawdziwie emocje przyszły przy bardzo wzruszającej kompozycji – Clown. Emeli sam na sam z fortepianem  – niczego nie trzeba było więcej! Jak sama powiedziała swoim fanom, ten utwór jest dla niej bardzo wyjątkowy. Napisała go zanim jeszcze osiągnęła wielki sukces i cieszy ją, że mogła dołączyć go do nowego albumu. Jak sama podsumowała „jest potwierdzeniem, że marzenia naprawdę się spełniają”. Utwór długo wybrzmiewał jeszcze w głowach widzów, czego efektem były niekończące się brawa i podziękowania z obu stron! Zaraz potem Emeli zaprezentowała kompozycję River, przy której pokazała na co naprawdę ją stać!

 

-To, na co dziś pozwoliła sobie zaledwie 30-letnia Emeli na scenie mogła dokonać jedynie osoba bardzo świadoma muzycznie. Sandé ma też rzadką świadomość swojego talentu i tego, jak go wykorzystać. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem możliwości Emeli i bacznie będziemy przyglądać się jej dalszemu rozwojowi – powiedział Janusz Stefański z Prestige MJM, organizator koncertu.

 

Zaraz potem nadszedł moment na Starlight, Beneath You're Beautiful i….Read All About It! Podczas Beneath You're Beautiful, który oryginalnie Emeli wykonuje z Labrinth prawdziwy pokaz swoich umiejętności dał wokalista z dwuosobowego chóru, a publiczność podziękowała mu gromkimi brawami i wiwatami. Z kolei  Read All About It sprawiło, że widownia całkowicie….zamarła. Był to najbardziej wzruszający moment podczas tego koncertu, gdzie nikt nie mógł oderwać się od przejmującego głosu artystki.

 

Czasami słuchając artysty na żywo, odstaje on od wyobrażenia publiczności, które pozostawił im na nagranym singlu. Tutaj jednak sytuacja była całkowicie odwrotna. Możliwość śpiewania na żywo i swoboda którą Emeli dysponuje na scenie pozwoliła pokazać na co naprawdę ją stać.

 

– Tak naprawdę dzisiejszy wieczór był moim pierwszym spotkaniem z twórczością Emeli Sandé. Jednak już w pierwszej chwili, kiedy usłyszałam jej głos zakochałam się w nim bez pamięci, a Emeli zdobyła nową fankę – skomentowała z przejęciem jedna z uczestniczek koncertu.

 

Zwieńczeniem wieczoru było Next To Me. Przy tym utworze publiczność po prostu oszalała! Niemal każdy wstał z krzesła i ochoczo śpiewał razem z artystką jej najbardziej popularny utwór, tańcząc i klaszcząc przy tym w najlepsze. Na bis, Emeli zdecydowała się na utwór, który nie znajdował się na jej set liście  – było to Little Bit No Longer, którym ostatecznie Brytyjka pożegnała polską publiczność w ICE Kraków. Był to fenomenalny koncert, gdzie energia, talent i oprawa muzyczna była doskonale dobrana, a każdy z przedstawianych utwór miał swoją historię i  komentarz ze strony gwiazdy wieczoru.

 

– W warstwie muzycznej był to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych koncertów, jakie dotychczas zorganizowaliśmy – podsumował Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.

 

 

Galeria