29 kwietnia 2012

Król tenorów wzruszył Łódź

 
Koncert Andrea Bocellego w łódzkiej Atlas Arenie był wielkim i poruszającym widowiskiem. W trakcie blisko dwugodzinnego występu król tenorów zaśpiewał swoje największe hity. Koncert oglądało blisko 9 tysięcy widzów.
 
Przygotowania do wizyty Andrea Bocellego rozpoczęły się już w czwartek i trwały do dnia koncertu. W tym czasie budowana była między innymi scena, a także odbyły się próby z udziałem dyrygenta koncertu Marcello Roty i orkiestry oraz chóru. Pierwsza z nich miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich, a dwie kolejne w Atlas Arenie. W międzyczasie w Łodzi pojawiali się systematycznie ludzie z managementu artysty a także goście, którzy wystąpili z Bocellim na scenie. – W sobotę w Łodzi pojawiła się sopranistka Paola Sanguinetti i piosenkarka pop Ilaria Della Bidia. Andrea Bocelli w Łodzi wylądował tuż przed godziną 15:00 w dniu koncertu – powiedział Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje była organizatorem koncertu.
 
Niezwykle dokładne przygotowania zaowocowały w trakcie koncertu. Warto podkreślić olbrzymią pracę, którą wykonał Marcello Rota z muzykami. W rezultacie występ Andrea Bocellego stał na bardzo wysokim poziomie muzycznym. Król tenorów na scenie Atlas Areny pojawił się tuż po godzinie 19:00 i od razu został przywitany bardzo gorąco przez swoich fanów. Publiczność usłyszała największe hity w wykonaniu Włocha. – Publiczności na całym świecie podoba się w zasadzie ten sam repertuar. Są utwory, których każdy obecny na koncercie po prostu oczekuje. Oczywiście, do tego co pojawić się musi, staram się na ogół dołożyć coś mniej popularnego, tak żeby odpowiadało to publiczności amerykańskiej, angielskiej czy polskiej – powiedział na temat doboru repertuaru Andrea Bocelli.
 
Tenor przez cały występ znajdował się w doskonałej formie. Koncert był podzielone na dwie części. Fani artysty usłyszeli między innymi takie hity jak: “Mamma”, “Ave Maria”, “O sole mio” czy “Canto della terra”. Na wysokości zadania stanęły także Paola Sanguinetti i Ilaria Della Bidia. Ta pierwsza wykonała solo między innymi “Tosca Vissi d`arte”, “Con te partiro” czy “Tu ca nun chiagne”. Piosenkarka pop zaśpiewała z kolei w duecie z królem tenorów “Canto della terra”, “Can`t help” czy “The prayer”. W trakcie koncertu nie mogło zabraknąć również wielkiego hitu “Time to say Goodbye”
 
Warto również podkreślić, że koncert Andrea Bocellego był drugim wielkim wydarzeniem w ramach cyklu “Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Występ Włocha obejrzało blisko 9 tysięcy widzów. Niespełna tydzień wcześniej w trakcie koncertu Michaela Bublé w ERGO ARENIE hala była wypełniona po brzegi. – To naprawdę znakomity wynik. Trudno się zresztą temu dziwić, ponieważ w ramach cyklu do Polski przyjeżdżają największe gwiazdy światowej muzyki, które prezentują różne style muzyczne. Takie było zresztą kryterium doboru artystów. Dzięki temu możemy trafić do szerokiego grona fanów muzyki – podsumował Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.
 

 

Sprawozdanie [PDF]

Oficialny plakat