30 kwietnia 2019

200.000 osób na koncercie Andrei Bocellego w Szczecinie!

 

Koncert Andrei Bocellego inaugurujący finał The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie na żywo oglądało około 200.000 osób! To jeden z lepszych wyników w historii plenerowych wydarzeń muzycznych w Polsce! – To było wielkie i niepowtarzalne show – zachwycała się Sara Donnarunna z ekipy Bocellego, tuż po występie.

 

Dotychczas największym koncertem, który odbył się w naszym kraju, był występ legendy rocka – zespołu Scorpions w 2000 roku pod Krakowem. Wydarzenie na żywo obejrzało około 700.000-800.000 osób i do dzisiaj jest to absolutny rekord, który bardzo trudno będzie komukolwiek poprawić. Od soboty, 5 sierpnia, kiedy na szczecińskich Wałach Chrobrego zaśpiewał Andrea Bocelli, do czołówki największych wydarzeń muzycznych w Polsce dołączył właśnie występ włoskiego wokalisty, na tle masztów statków cumujących przy nabrzeżu Odry. Prawdopodobnie  to drugi, pod względem frekwencyjnym, największy koncert w naszym kraju! Szacuje się bowiem, że na żywo obejrzało go około 200.000 osób. Na dalszych pozycjach, z liczbą od 100.000 do 200.000 plasują się takie plenerowe wydarzenia muzyczne jak koncerty Jean Michaela Jarre'a, Michaela Jacksona, zespołu Pet Shop Boys czy Tiny Turner. Teraz do czołówki dołączył światowej klasy tenor – Andrea Bocelli!

 


Występ włoskiego śpiewaka zrobił wrażenie nie tylko na publiczności, zachwyconej jego wielką formą.
– To było wielkie i niepowtarzalne show. Bardzo dziękujemy za waszą ciężką pracę! – powiedziała Sara Donnarunna z ekipy Bocellego. Z kolei Massimo Nebuloni, osobisty manager artysty stwierdził: – To była wielka przyjemność pracować przy tak wspaniałym show ponownie z waszą ekipą! Agencja Prestige MJM zorganizowała już po raz trzeci koncert tego artysty w Polsce. 
Śpiew włoskiego tenora poruszył widzów, zgromadzonych na Wałach Chrobrego. Zwłaszcza takie utwory, jak Ave Maria Shuberta, Brindisi z Traviaty czy Nessun Dorma zabrzmiały nad wyraz dostojnie i wywołały wzruszenie na wielu twarzach. Nie mogło oczywiście zabraknąć tego wieczora także współczesnych piosenek:  Canto dela terra czy wykonane na bis: Time to Say Godbay oraz Nelle Tue Mani z filmu „Gladiator”. Na koniec występu, publiczność zgotowała Bocellemu długie owacje na stojąco, dziękując mu w ten sposób za występ.
Andrea Bocelli był tego wieczora główną gwiazdą, ale u jego boku wystąpili także inni renomowani włoscy artyści: flecista Andrea Griminelli, sopranistka Alessandra Marianelli oraz wokalistka pop Ilaria Della Bidia. W wydarzeniu wzięli udział także lokalni muzycy: Orkiestra Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, a także para taneczna ze Szkoły Tańca „Astra” w Szczecinie – Kinga Kaczmarek i Damian Grabowski. Dyrygował Marcello Rota, światowej sławy maestro często współpracujący z Andreą Bocellim. Tak wspaniale dobrany zespół stworzył widowisko na najwyższym, światowym poziomie!

– To był niezwykły, wzruszający i przepiękny koncert! Organizowanie wydarzenia w tak niezwykłych okolicznościach firmie Prestige MJM jeszcze się nie zdarzyło. Ranga imprezy wymagała zaproszenie wielkiej gwiazdy. Andrea Bocelli i jego goście okazali się strzałem w dziesiątkę! Dali fantastyczny występ, który – tego jestem pewien – wielu uczestnikom pozostanie na długo w pamięci! – powiedział po koncercie Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, organizatora wydarzenia.

Tuż po zakończeniu spektakularnego show, doszło do widowiskowego pokazu fajerwerków, trwającego 10 minut i obwieszczającego początek wielkiego święta zlotu żaglowców. Andrea Bocelli był niekwestionowaną gwiazdą pierwszego dnia finałów.