Raper z Atlanty to Jimi Hendrix dzisiejszych czasów?

16 listopada 2018

Future Hendrix – najnowszy przydomek rapera to nie kwestia przypadku! Jimi Hendrix miał w tym swój udział. Legendarny gitarzysta rockowy stał się alter ego dla gwiazdy rapu. Twórca znanego na całym świecie hitu „Mask Off”, który przyjedzie razem z Nicki Minaj do Polski, zdradził genezę swojego najnowszego pseudonimu artystycznego.

 

Jimi Hendrix, to jeden z najwybitniejszych gitarzystów i instrumentalistów rockowych w historii. Jego utwory i koncerty przeszły do historii i stały się standardami muzyki rockowej. Co zatem wspólnego z tak wybitną postacią ma Future?

 

Obecny przydomek rapera Future Hendrix, od którego powstała również nazwa nadchodzącej trasy koncertowej Nicki Minaj i Future „NICKIHNDRXX Tour”, to efekt inspiracji postacią legendarnego gitarzysty. Future uzasadnia nowy przydomek nawiązaniem do artysty, którego sam postrzega jako ikonę i wzór do naśladowania. Najbardziej kluczowym elementem tego powiązania jest coś, co, jak raper sam twierdzi, łączy ich oba charaktery – to pozbawienie wszelkich obaw przed byciem innym. Future nie boi się eksperymentować z muzyką i próbować nowych rzeczy.

 

– Wychodzę wiele razy poza moją strefę komfortu po to, aby być bardziej kreatywnym muzycznie. Nie jestem tylko artystą hip-hopowym. Czuję się jak gwiazda rocka. Jimi Hendrix był gwiazdą rocka, ale on grał na gitarze. Ja nie gram. Znalazłem po prostu sposób na użycie słów, które zaznaczą moją markę na kartach historii – komentuje Future.

 

 

 

Artysta bez dwóch zdań odnalazł w Jimi’m swoje alter ego: – Był bardzo utalentowaną postacią. Pozostał sobą i to mu się opłaciło.

ten sam sposób raper z Atlanty stara się podkreślić swoją pozycję na rynku muzycznym używając przydomka Future Hendrix. To porównanie dla wielu osób jest dość kontrowersyjne, dla samego Future ma jednak bardzo ważne odniesienie do jego własnej twórczości. Artysta stał się już rozpoznawalny na całym świecie, jego utwory zdobywają kolejne miliony wyświetleń, a nadchodząca trasa koncertowa z Nicki Minaj świetnie się sprzedaje.

 

Artyści na wspólny koncert do Polski przyjadą na samym początku trasy! Występ w Łodzi będzie trzecim z kolei po Monachium i Bratysławie. Polscy fani mogą poczuć się wyjątkowo, gdyż Polska pojawiła się w czołówce priorytetowych miejsc koncertowych dla Nicki i Future.

 

Koncert odbędzie się 24 lutego 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na wydarzenie można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertu Nicki Minaj i Future Hendrix jest agencja Prestige MJM.