28 maja 2019

Celtic Woman podbija nie tylko listy przebojów na całym świecie, ale również kradnie męskie serca! Wyjątkowa Megan Walsh jest najnowszą członkinią grupy, a już w listopadzie zakocha się w niej niejeden Polak!

 

Obecnie Celtic Woman składa się z czterech utalentowanych kobiet: Máiréad Carlin, Éabha McMahon, Tara McNeill oraz Megan Walsh. I to właśnie Megan jest najnowszym ogniwem grupy.
– Studiowałam muzykę i głos w Londynie, kiedy to Méav Ní Mhaolchatha skontaktował się ze mną i zapytał, czy chciałabym wziąć udział w przesłuchaniu do Celtic Woman. W tym momencie byłam w Paryżu, ale bez zastanowienia wsiadłam w pociąg do Londynu, a następnie do Walii i promem do Dublina! Na szczęście podróż się udała! Następnego dnia byłam na próbie, a zaledwie kilka dni później otrzymałam informację, że się dostałam! – komentuje Megan Walsh w rozmowie z Basil Considine dla Twin Cities Arts Reader, i dodaje: – To było spełnienie moich marzeń! W następnym tygodniu leciałam już do Wielkiej Brytanii, aby nagrać Ancient Land! To jest jedno z moim najlepszych doświadczeń w całym życiu!

 

 

„Ruby”, bo tak właśnie nazywają Megan najbliżsi, już od najmłodszych lat była wychowywana w bohemie artystycznej. Jej rodzina była zaangażowana w teatr muzyczny, To pozwoliło młodej Megan już w wieku czterech lat zadebiutowanie na deskach lokalnej. sceny w Trim. Pobyt na scenie i aplauz publiczności spodobał się „Ruby” na tyle, że postanowiła w przyszłości studiować w konserwatorium Royal Irish Academy of Music, a następnie w Royal Academy of Music w Londynie, które ukończyła z wyróżnieniem.

 

Megan Walsh pomimo bardzo młodego wieku – ma zaledwie 22 lata – może już do swojego CV wpisać rolę w „Cats”, „Jesus Christ Superstar” oraz „Le Miserables”! Teraz jednak przyszedł czas na największe wyzwanie – Celtic Woman! Jeden sukces ma już na swoim koncie, ponieważ „Ruby” wzięła udział również w wyjątkowym koncercie, który został wydany na DVD.


– Możliwość realizacji nagrań na tak wyjątkowym zamku była dla mnie spełnieniem marzeń, byłam pardo podekscytowana. Dorastałam oglądając Celtic Womam i bycie teraz jedną z nich jest czymś, o czym nigdy nie miałam odwagi marzyć! Mam już za sobą pierwszą trasę koncertową w ramach „Christmas Symphony” i wyłącznie dobre wspomnienia, a śpiewanie codziennie muzyki świątecznej jest czymś niesamowitym. Teraz zwiedzam świat w ramach „Ancient Land” i czeka mnie mnóstwo zabawy! – ekscytuje się Megan Walsh.

 

 
 
 

 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

 
 

Post udostępniony przez Megan Walsh (@meganwalshcelticwoman)

 

Celtic Woman wystąpi w Polsce dwukrotnie. Pierwszy koncert odbędzie się 4 listopada w Sali Ziemi Poznań Congress Center, z kolei drugi – 6 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bilety do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

 

 
 
 

 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

 
 

Post udostępniony przez Megan Walsh (@meganwalshcelticwoman)

 

Kwi 18, 2018 o 12:31 PDT