Promują nowe DVD, zaśpiewają utwory świąteczne

13 listopada 2019

Kochany na całym świecie kwartet Il Divo przeżywa obecnie gorący czas! Zespół niebawem rozpocznie kolejną trasę po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, której celem jest wspólna celebracja utworów świątecznych. Dodatkowo zajmuje się także promocją swojego nowego wydawnictwa DVD – „Il Divo. Timeless Live In Japan”, nagranego podczas ubiegłorocznego koncertu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Niebawem zespół rozpocznie również trasę koncertową po Europie i znów zawita do Polski!

 

 

Il Divo, najbardziej uwielbiany przez Polaków kwartet, zaprezentuje się w Krakowie 13 listopada 2021 roku.  Carlos Marin, Urs Toni Bühler, Sébastien Izambard i David Miller od lat wzbudzają prawdziwe szaleństwo na światowej scenie gatunku classical crossover wyprzedając swoje koncerty niemal do ostatniego miejsca! Pierwszy z nich śpiewa barytonem, reszta to tenorzy – wszyscy świetnie się uzupełniają i wyraźnie lubią ze sobą występować. Zaaranżowane przez nich na nowo światowe hity prezentują z klasą i elegancją. Znani są ze swoich wersji takich przebojów jak „Caruso”, „Besame Mucho”, „Quien Sera”, „My Way”, „All of Me”, „Unforgettable”, „Wonderfull World”, „To et moi”, „Amazing Grace”, „Time To Say Goodbay”, „Hola” czy „All of Me”. Zespół ma na świecie licznych fanów, a ich grono wciąż rośnie. Zwłaszcza w Polsce! Świadczy o tym ubiegłoroczny, szósty koncert kwartetu Il Divo w naszym kraju i trzeci w Łodzi, który okazał się wielkim sukcesem. Wokaliści byli rozluźnieni i kontaktowi, niesieni aplauzem fanów dali wspaniałe przedstawienie, a także wzięli udział w zaręczynach podczas swojego występu! W pamięci na długo zapadnie również koncert Il Divo w Poznaniu na jubileuszu 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego, który był pokazany dwa dni później w telewizji, gromadząc milionową publiczność.

 

Dla międzynarodowego kwartetu mijający rok jest niezwykle ważny – obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Nie powinno więc dziwić, że jest o nich bardzo głośno! Hiszpan, Szwajcar, Francuz i Amerykanin przygotowują się ostatnio do specjalnego projektu bożonarodzeniowego. „Celebracja świątecznych utworów”, bo tak nazywa się ten koncert, ruszy 17 listopada i potrwa aż do 21 grudnia, co oznacza, że ponad miesiąc panowie spędzą w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, wracając do domu zaledwie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem!

 

 

Kolejną niespodzianką dla fanów okazał się album „Il Divo. Timeless Live In Japan”. Timeless to dziewiąty, studyjny krążek crossoverowej grupy, który wydany został 10 sierpnia 2018 ubiegłego roku. Od tego czasu cieszy się on wielką popularnością i przestawiany jest publiczności, liczonej już w milionie, na całym świecie. Album promowany był przez utwór „Hola” (hiszpańska wersja „Hello” Adele), który został wydany 11 maja 2018 roku i jest obecnie jednym z najpopularniejszych utworów międzynarodowego kwartetu.

 

 

„Il Divo. Timeless Live In Japan” wypuszczone zostało w formatach DVD, Blu-ray oraz digital. Jest to spory kąsek dla największych fanów, którzy oprócz audio, w końcu mogą poczuć wizualną moc koncertu w dowolnym, wybranym przez siebie momencie.

 

 

W przyszłym roku Il Divo zaprezentuje się w TAURON Arenie Kraków na koncercie 13 listopada 2021 roku. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM. Bilety nabywać można poprzez stronę www.prestigemjm.com.