Prestige MJM odpowiedzialny za organizację Jubileuszu Chrztu Polski

21 marca 2016

Agencja Prestige MJM wraz z Marcelin Management, operatorem stadionu w Poznaniu, zorganizuje na zlecenie Archidiecezji Poznańskiej oraz Narodowego Centrum Kultury centralne uroczystości z okazji Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia na INEA Stadion Poznań. W uroczystościach weźmie udział ponad 30.000 wiernych.

 

W 966 roku Książę Mieszko I przyjął chrzest święty. Od tego momentu wszystko na ziemiach polskich zaczęło się zmieniać: zwyczaje, obyczaje, kultura, nauka, polityka, ludzie, naród, społeczeństwo, Kościół. Uroczystości na INEA Stadion Poznań będą jednym z najważniejszych punktów obchodów upamiętniających to ważne wydarzenie.

 

Organizacja tak dużego i wyjątkowego przedsięwzięcia to ogromny zaszczyt, a zarazem wyzwanie. Nasze doświadczenie w organizacji koncertów gwiazd światowej muzyki oraz innych imprez dużego formatu pozwala nam jednak zagwarantować uczestnikom profesjonalną i sprawną organizację, a zarazem imponującą oprawę wizualno-dźwiękową. Warto podkreślić, że oprócz doświadczeń religijnych 16 kwietnia na stadionie – dzięki Teatrowi Muzycznemu w Poznaniu – będziemy mogli uczestniczyć również w imponującej części artystycznej, która z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich uczestnikach – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Jubileuszowe Świętowanie na INEA Stadion będzie składało się z trzech części. Pierwsza to celebracje liturgiczne skoncentrowane na obrzędach chrzcielnych połączone ze świadectwami i uwielbieniem Boga. Nabożeństwo zostało podzielone na części, w których swój udział zaznaczą muzycy, chór, teatr, kaznodzieje i świadkowie wiary. Ponad tysiącosobowy chór i orkiestrę poprowadzi wówczas poznański muzyk i kompozytor Leopold Twardowski, który do współpracy zaprosił swoich przyjaciół z całej Polski, między innymi Natalię Niemen, Robert Friedricha „Litzę” z Arką Noego.


Druga część obchodów to uroczysta Eucharystia, którą odprawi Legat Papieski, kardynał Pietro Parolin – sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Mszę Świętą koncelebrować będzie kilkuset kapłanów. Z tej okazji na stadionie w Poznaniu powstanie niezwykle okazała scena pośrodku której znajdzie się spektakularny ołtarz. Po zakończeniu Eucharystii wystawiony zostanie musical "Jesus Christ Superstar", a w roli Jezusa wystąpi Marek Piekarczyk.
Całość zostanie przygotowana w niezwykłej oprawie. Scena, w centrum której stanie ołtarz, będzie miała imponujące rozmiary. Znacznie większe aniżeli na nawet największych koncertach gwiazd muzyki. W sąsiedztwie stadionu powstanie też Strefa Pielgrzyma, w której będzie można odnaleźć wiele cennych wydawnictw zarówno o charakterze religijnym, jak i historycznym. Podsumowując będzie to wydarzenie, na którym – z wielu powodów – po prostu warto i trzeba się pojawić  – komentuje Marek Kurzawa z Prestige MJM.