25 września 2019

Prezentujemy wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Preisner’s Music, który odbędzie się 5 października 2019 roku w hali TAURON Arena Kraków.

 

Rozpiska godzinowa:
19:30 – Otwarcie bram
21:00 – Rozpoczęcie koncertu

 

Wejścia
Osoby, które zakupiły bilety na trybuny oraz sektory na płycie (miejsca siedzące) wchodzą wejściem numer 1 oraz 2.

 

Parking przy hali
Wjazd do hali TAURON Arena Kraków znajduje się przy ulicy Lema, łączącej dwa krakowskie szlaki komunikacyjne, pomiędzy centrum miasta a Nową Hutą – Al. Pokoju i Al. Jana Pawła II.


Uczestnicy koncertu mogą skorzystać z dużego parkingu. Hala TAURON Arena Kraków dysponuje ośmiuset miejscami postojowymi w wielopoziomowym garażu podziemnym.
Parking w dniu imprezy będzie płatny – gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie https://bit.ly/2koXc3G


UWAGA!
Samochody z instalacją gazową nie mogą wjechać do parkingu podziemnego.
Więcej informacji: http://www.tauronarenakrakow.pl/parking/

 

Dojazd
Hala TAURON Arena Kraków znajduje się w odległości czterech kilometrów od Rynku Głównego w Krakowie. Jest położona przy ul. Stanisława Lema, która łączy Al. Pokoju z ul. Mogilską i Al. Jana Pawła II. Znajduje się na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny.

 

Dojazd komunikacją miejską:
Tramwaje:
przystanek: TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju,
przystanek: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II),
Autobusy:
przystanek: TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju,
autobusy – przystanek: Wieczysta,
autobusy – przystanek: TAURON Arena Kraków.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.tauronarenakrakow.pl/mapa-2/

Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej: www.mpk.krakow.pl oraz o możliwych utrudnieniach w ruchu: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

 

Zakup biletów w dniu koncertu
Umożliwiony zostanie zakup wejściówek w dniu koncertu. Bilety będzie można nabyć bezpośrednio w kasie biletowej hali TAURON Arena Kraków przy wejściu nr 1, czynnej od godziny 15:00.

 

Osoby niepełnosprawne
Hala TAURON Arena Kraków jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada dwie pochylnie dla niepełnosprawnych: od strony ulicy Lema i od Parku Lotników. Na poziomie A, przed halą główną, znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na poziomie A w hali głównej TAURON Arena Kraków znajduje się 26 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 26 miejsc dla ich opiekunów. Obiekt wyposażony jest także w windy. Miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim znajdują się w sektorach A4 i A7

 

Gastronomia na koncercie
W przestrzeni hali TAURON Arena Kraków znajdują się punkty gastronomiczne, oferujące sprzedaż napojów bezalkoholowych, piwa niskoprocentowego, ciepłych oraz zimnych przekąsek. Dodatkowo będzie funkcjonować kawiarnia w Małej Hali od godziny 17:30. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. W kawiarni dostępne są również toalety. Dodatkowo na poziomie B zlokalizowana jest ogólnodostępna restauracja.

 

Palenie papierosów na koncercie
Palenie papierosów na terenie koncertu będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach. Poza wskazanym obszarem palenie papierosów będzie zabronione.

 

Czego nie można wnosić na koncert?
Do hali nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

 

Aparaty fotograficzne
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in. tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.

 

Szatnie
Otwarte będą wszystkie dostępne szatnie na poziomach A. Prosimy w szatni nie pozostawiać wartościowych rzeczy.

 

Bankomaty
W hali TAURON Arena Kraków znajduje się bankomat przy wejściu na sektor A20.

 

Gadżety
Podczas koncertu Preisner’s Music będzie można zakupić pamiątki związane z artystą. Stoisko będzie ulokowane vis à vis wejścia nr 1. Sprzedaż rozpocznie się wraz z otwarciem bram i będzie czynne do dwudziestu minut po koncercie. Za pamiątki zapłacimy zarówno gotówką, jak i kartą.
Zakupić będzie można płyty Zbigniewa Preisnera: w tym premierowe wydawnictwo „Melodies Of My Youth”, cały katalog płyt artysty, CD, płyty vinylowe oraz limitowaną ilość partytur z podpisem kompozytora oraz okolicznościowe wydawnictwo.