27 maja 2019

Zbigniewa Preisnera spotkać można w doborowym towarzystwie, zarówno polskiej, jak i światowej sceny muzycznej, filmowej i radiowej. Plejada gwiazd, zafascynowana utworami kompozytora, postanowiła zaprosić na jubileusz 40-lecia jego pracy artystycznej.

 

Marek Niedźwiecki – długoletni prezenter radiowej „Trójki” z niedowierzaniem konstatuje, iż… „to prawie niemożliwe, ale Zbyszek jest na scenie już 40 lat!”, natomiast Anna Dymna ma nadzieję, że „(…) spotkamy się wszyscy w TAURON Arenie 5 października i że razem zaśpiewamy Zbyszkowi Preisnerowi sto lat!”. W czołówce polskich sław, które zapraszają na wielki jubileusz kompozytora, znaleźli się także: Jerzy Trela – weteran polskiej sceny aktorskiej, Andrzej Sikorowski ze słynnej grupy „Pod Budą” i Karolina Gorczyca – prestiżowa aktorka młodego pokolenia. 

 

 

Specjalny koncert z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera odbędzie się 5 października w TAURON Arenie Kraków. Tego dnia krakowska hala będzie świadkiem znakomitych artystycznych spotkań. Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro, Edyta Krzemień, Sinfonia Varsovia i Cracow Singers. Na scenie pojawią się także aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, a gośćmi specjalnymi będą Jerzy Trela oraz ikona świata mody – Anja Rubik. Bilety na jubileuszową galę Preisner's Mausic można kupować za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com.