Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy – niezbędnik koncertowy

22 grudnia 2022
Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy
 
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z trasą Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy w dniach 5-10 stycznia 2023 roku.
 
Koncerty odbędą się: 
 
5 stycznia 2023 – Cavatina Hall, Bielsko-Biała, godzina 19:00. Otwarcie drzwi o godzinie 18:00. 
 
6 stycznia 2023 – Teatr Wielki, Opera Narodowa, Warszawa, godzina 19:00. Otwarcie drzwi o godzinie 18:00.
 
7 stycznia 2023 – Centrum Kongresowe ICE Kraków, godzina 19:00. Otwarcie drzwi o godzinie 18:00.
 
8 stycznia 2023 – Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, godzina 19:00. Otwarcie drzwi o godzinie 18:00.
 
9 stycznia 2023 – Sala Ziemi Congress Center Poznań (na ternie MTP), godzina 19:00. Otwarcie drzwi o godzinie 18:00.
 
10 stycznia 2023 – Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, godzina 19:00. Otwarcie drzwi o godzinie 18:00.
 
Godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmują artyści)
 
Parkowanie 
Cavatina Hall nie zapewnia publiczności osobnego parkingu. Można korzystać z parkingów zlokalizowanych przy ulicach: Romana Dmowskiego, Władysława Broniewskiego, Tadeusza Rychlińskiego (przy stadionie)
 
Teatr Wielki Opera Narodowa nie zapewnia publiczności osobnego parkingu. Przy teatrze zlokalizowany jest ogólnodostępny parking miejski. Najbliższy parking płatny dozorowany mieści się w budynku Metropolitan, przy pl. Piłsudskiego 1,2,3.
 
Centrum Kongresowe ICE Kraków. Na terenie obiektu znajduje się dwupoziomowy podziemny parking niestrzeżony, który pomieści 336 samochodów. W dniu koncertu płatny 20 zł.
 
Narodowe Forum Muzyki. Duży, podziemny parking znajduje się przy ul. Wolności, wjazd od ul Krupniczej lub Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową). Wyjechać z parkingu można w kierunku ul. Świdnickiej (przez ul. H. Modrzejewskiej) lub w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego. Płatność w automacie, za godzinę 7 zł. Prosto z parkingu można też udać się bezpośrednio do budynku NFM albo wjechać za pomocą windy na pl. Wolności. Jest możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca: https://nfm.parkujesz.pl.
 
Sala Ziemi Congress Center Poznań. Wjazd na teren MTP i parkowanie w sąsiedztwie Sali Ziemi jest możliwe od strony ul. Śniadeckich (wjazd na teren targów bramą nr 1). Parkowanie jest płatne. 
 
Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku. Duży parking znajduje się tuż obok obiektu. Przed koncertem wjazd dla widzów posiadających aktualny bilet wstępu na określony koncert jest wolny, ale trzeba pobrać bezpłatny bilet w parkomacie. Wjazd wolny dla widzów obejmuje pół godziny przed koncertem oraz po koncercie. Po tym czasie pobierane są normalne opłaty parkingowe wg cennika.
 
Zakup biletów w dniu wydarzenia
 
Będzie możliwość zakupu biletów stacjonarnie w obiektach w dniu danego wydarzenia. Wejściówki do ostatniej chwili można będzie także kupować przed każdym koncertem na stronie: www.biletserwis.pl.
 
Zakup płyt 
Przed każdym koncertem oraz po jego zakończeniu będzie można kupić płytę live „Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy”, która została nagrana podczas występu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w styczniu 2020 roku. 
 
Szatnie
 
Szatnie będą do dyspozycji gości przed każdym wydarzeniem i po jego zakończeniu.
 
Gastronomia na koncertach
 
W halach będą znajdować się punkty gastronomiczne, w których zakupić będzie można zimne i ciepłe napoje oraz przekąski. 
 
Czego nie można wnosić na wydarzenie
 
Na teren imprez nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, świecących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.
 
Aparaty fotograficzne
 
Do obiektów zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Do obiektów można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.