22 lipca 2020

KISS to legenda, której znakami rozpoznawczymi są maski oraz ciężkie kostiumy-zbroje. Choć dzisiaj ten wizerunek wydaje się oczywisty i znajomy – nie zawsze tak było. Za każdym razem jednak muzycy potrafili wzbudzić zainteresowanie i przyciągnąć miliony fanów. Mistrzów ciężkiego brzmienia na scenie będzie można zobaczyć w przyszłym roku po raz ostatni. Zespół pożegna się ze swoją publicznością podczas finalnej trasy koncertowej END OF THE ROAD. Koniec ery KISS zaplanowano w łódzkiej Atlas Arenie 12 czerwca 2021 roku.


Już od początku istnienia zespołu, jego założyciele: Paul Stanley i Gene Simmons upodobali sobie ciężko brzmiącą muzykę. Potem, wraz z upływającym czasem, gusta muzyczne nieustannie ulegały zmianie. Po dekadzie lawirowania w muzycznych stylach, KISS na stałe powrócił do ostrych gitarowych nut. Pewna kwestia jednak wciąż pozostała niezmienna – ich wizerunek. Ten od początku był niekonwencjonalny, godny podziwu i inny od wszystkich standardowych. Już na początku lat 70., wraz z pierwszymi scenicznymi krokami, KISS’om nieodzownie towarzyszyły kostiumy-zbroje, wymyślne pokazy pirotechniczne i mocne makijaże, nazywane potocznie „maskami”. To był zdecydowanie ich znak rozpoznawczy i cecha charakterystyczna, którą wkrótce znał niemalże każdy. Dzisiaj również rozpoznawalni są po tych charakterystycznych znakach.
 

Nie zawsze tak było. W latach 80. rozpoczął się okres alkoholu, kłótni, wypadku samochodowego jednego z członków zespołu, psychicznych zawirowań, a nawet ciężkich używek. Te przeciwności losu nie pozwoliły KISS’om na kontynuacje ówczesnego tournée, co doprowadziło do tymczasowego zawieszenia działalności zespołu.
 

 

18 września 1983 roku, stało się coś, czego nie spodziewał się żaden, nawet najbardziej zagorzały fan! Rockmeni ponownie złączyli swoje siły i zaprezentowali w MTV swój najnowszy wtedy singiel „Lick It Up” tyle, że… bez makijaży i ciężkich kostiumów! Nie widziano ich wcześniej sauté, stąd zaskoczenie sięgnęło zenitu! Gruntowna metamorfoza uzyskała zamierzony cel – zespół ponownie został zauważony, a singiel stał się pierwszą platynową płytą po ich czteroletniej przerwie. Tak zaczęła się całkowicie nowa era KISS, potocznie nazwana epoką „bez masek”.
 

Ten okres KISS trwał aż 13 lat, a w każdym roku band przysparzał sobie coraz to więcej fanów. Skład zmieniał się często, ale dwóch założycieli wciąż trwało: Paul Stanley i Gene Simmons. Ta dwójka wciąż sypała nowymi pomysłami muzycznymi, a trasy koncertowe KISS niezmiennie odbijały się szerokim echem – od Ameryki przez Australię, aż po Azję.
 

16 kwietnia 1996 roku, na lotniskowcu armii amerykańskiej podczas konferencji prasowej transmitowanej dla 58 krajów, zespół KISS ogłosił, że pierwszy raz od 17 lat zagra w starym składzie. To wyjątkowe ogłoszenie pociągnęło za sobą pasmo dobrych nowin. Rockmeni oświadczyli, że wyruszą na światowe tournée Alive/Worldwide, które wkrótce po jego starcie okazało się gigantycznym hitem – bilety wyprzedano w ciągu kilku godzin. Na domiar tego, muzycy przyrzekli, że zrobią to w legendarnych makijażach! Od tamtej pory maski stały się ponownie nieodłącznymi atrybutami, które towarzyszą im do dzisiaj na każdym koncercie. Trasa Alive/Worldwide przeszła do historii, ale zapisała się niesamowitymi liczbami. Tamtejsze tournée KISS’ów trwało ponad 2 lata i objęło ponad 400 wydarzeń, na których zameldowało się w sumie 2 miliony fanów.
 

W 2021 roku legendarna grupa przyjedzie do Polski, aby zaprezentować światowej sławy hity, które stworzyła przez ponad cztery dekady swojej zwariowanej, muzycznej działalności. Warto wspomnieć, że KISS sprzedało w swojej karierze ponad 100 milionów płyt. Polski koncert Amerykanów będzie ostatnią okazją, żeby wysłuchać w naszym kraju ich największych przebojów i z zapartym tchem obejrzeć iście teatralne widowisko. To właśnie 12 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi KISS wystąpi na ostatnim polskim koncercie, podczas swojej finalnej trasy END OF THE ROAD.
 

Po odwołanym gliwickim show, wszystkie dotąd zakupione bilety będą wymienione na nowe – na koncert w Łodzi. Dokonają tego sprzedawcy, u których wejściówki zostały nabyte. Jeśli bilety zakupiono poprzez system Ticketmaster – kliknij tutaj, a jeśli przez system eBilet – kliknij tutaj. Procedura przeniesienia biletów rozpocznie się od poniedziałku, 27 lipca od godziny 10:00. W tym samym czasie ruszy również regularna sprzedaż wejściówek za pośrednictwem strony www.bilety.imprezyprestige.com. Dzień wcześniej, w niedzielę od godziny 10:00, będzie można kupić pakiety VIP. Nowym organizatorem wydarzenia jest Prestige MJM.