17 listopada 2016

Antonio Banderas, Toby Sebastian i Jordi Molla zagrają w filmie biograficznym o życiu Andrei Bocellego, opartego na wspomnieniach artysty. Produkcja będzie nosić tytuł "The Music of Silence". Polscy fani artysty mają podwójny powód do radości! Warto bowiem przypomnieć, że 5 sierpnia przyszłego roku utalentowany włoski tenor wystąpi w Szczecinie, w ramach The Tall Ships Races 2017.

 

Scenariusz do filmu "The Music of Silence" jest oparty o wspomnienia niewidomego tenora, wydane w 1999 roku. Produkcja będzie opowiadać o młodych latach artysty, w których trwale utracił wzrok, o wsparciu, jakie otrzymał od rodziny oraz o drodze na szczyty międzynarodowej kariery. W rolę tytułową wcieli się brytyjski aktor Toby Sebatian, znany z serialu "Gra o Tron". W obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Antonio Banderas, Jordi Molla oraz Luisa Ranieri. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w nadchodzących tygodniach w Rzymie. Dokładna data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Wszystko wskazuje jednak na to, że produkcja ujrzy światło dzienne jeszcze przed przyszłorocznym występem włoskiego tenora w Polsce.

 

 

 

Andrea Bocelli to włoski tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny oraz multiinstrumentalista, najbardziej znany z wykonywania takich utworów jak: "Time to Say Goodbye (Con te partirò)", "Funiculì funiculà" czy "Nessun dorma". Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Do tej pory artysta nagrał 15 albumów studyjnych, których nakład przekroczył 80 milionów egzemplarzy. Swój sukces Bocelli zawdzięcza w dużej mierze umiejętności docierania do szerokiego grona odbiorców. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość piastowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nieoceniony.  Każdy występ artysty w Polsce cieszy się rekordowym zainteresowaniem fanów, a koncerty wyprzedawane są zwykle na wiele miesięcy przed rozpoczęciem.

 

Andrea Bocelli znany jest z niezwykłych, a jednocześnie stosunkowo rzadkich występów na żywo, w trakcie których oczarowuje publiczność imponującą skalą głosu i wyjątkową osobowością. Ku radości ogromnej rzeszy fanów nad Wisłą, w sierpniu 2017 roku utalentowany artysta ponownie powróci do Polski, by zaśpiewać przed szczecińską publicznością. Występ na Wałach Chrobrego będzie wydarzeniem bez precedensu. Koncert uświetni wielki finał regat The Tall Ships Races 2017, w trakcie którego do Szczecina powrócą największe żaglowce świata. Z uwagi na miejsce i charakter imprezy będzie to bez wątpienia jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych 2017 roku w Europie. Trudno nie pokusić się o stwierdzenie, że nadchodzący rok będzie należał do włoskiego tenora!

 

 

Andrea Bocelli wystąpi w Szczecinie 5 sierpnia 2017 roku. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM.  Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: prestigemjm.com, a także eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Galeria