30 listopada 2015

Korn, czyli zespół który na nowo zdefiniował kanony ciężkiego grania, Megadeth jedna z najbardziej zasłużonych grup w historii metalu oraz hardrockowa grupa Sixx:A.M. to gwiazdy Power Festivalnowej imprezy, która 7 czerwca 2016 roku odbędzie się w hali Atlas Arena w Łodzi. Organizatorem festiwalu będzie agencja Prestige MJM.

 

– W tym roku letni sezon muzyczny rozpoczynamy 7 czerwca od największego festiwalu w łódzkiej Atlas Arenie w 2016 roku. Będziemy gościć trzech znakomitych wykonawców. Na jednej scenie wystąpią: Korn, Megadeth i Six: A.M. Ta impreza bez wątpienia mocno zaznaczy się w kalendarzu festiwalowym w Polsce  – mówi dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń Iza Zbonikowska.

 

Pochodzący z Bakersfield zespół Korn tworzy od 1993 roku. W swoim bogatym dorobku ma statuetki Grammy (w 1999 roku nagrodzono grupę za utwór „Freak on a Leash”,  natomiast w 2002 roku za kompozycję „Here to Stay”),  ponad 35 milionów sprzedanych płyt, niezliczoną ilość koncertów zagranych na całym świecie.

Korn to prawdziwa legenda, zespół który zredefiniował i na nowo określił kanony ciężkiego grania. Połączenie niepowtarzalnego basu Reginalda "Fieldy" Arvizu’a z ostrymi, szarpanymi riffami Briana "Head" Welcha i zawodzącym wokalem Jonathana Davisa było na tyle oryginalne, że na potrzebę określenia stylu, w którym poruszał się zespół, stworzono nową nazwę – nu metal.

Wypracowane przez nich nietuzinkowe brzmienie stało się źródłem inspiracji dla wielu artystów światowej sceny muzycznej. Wystarczy w tym momencie wspomnieć Limp Bizkit, czy Slipknot – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem Power Festivalu.

Amerykańska formacja pracuje obecnie nad swoim najnowszym, dwunastym już albumem, który będzie następcą wydanego w 2013 roku krążka „The Paradigm Shift”. Według zapowiedzi nowy album ma być mocny i naprawdę ostry.

„Nosimy się z zamiarem zrobienia najcięższego krążka Korna od bardzo długiego czasu. I tak jest począwszy od układania tekstów przez komponowanie kawałków, więc jestem podekscytowany” – zdradził w jednym z wywiadów Brian „Head” Welch, gitarzysta grupy.

Nowego albumu zespołu Korn możemy się spodziewać w przyszłym roku.

 

Megadeth należy do gigantów metalu, to zespół zaliczany do tak zwanej „Wielkiej Czwórki” (uzupełniają ją jeszcze Metallica, Slayer i Anthrax).

To kapele, które wyszły z podziemia w latach 80. i błyskawicznie zdominowały scenę metalową. Historia Megadeth rozpoczęła się, gdy w 1983 roku z Metalliki wyrzucony został Dave Mustaine. Gitarzysta postanowił założyć własną kapelę.  W tym roku mija 30 lat od premiery debiutanckiego krążka Megadeth „Killing Is My Business… and Business Is Good!”. Pojawiły się pomysły, aby go po latach zarejestrować ponownie. Podczas niedawnej konferencji prasowej w Rosji, Dave Mustaine zdradził, że jego zdaniem najlepiej byłoby, gdyby nagrali ten album „w całości od nowa, w nowym składzie”. Dodał jednak, że obecnie zajęci są kończeniem pracy nad nowym wydawnictwem.

„Dystopia”, piętnasty studyjny album Megadeth ukaże się 22 stycznia 2016 roku. 

 

Za nazwą Sixx:A.M. kryją się nazwiska trzech członków formacji: Nikki Sixx (basista Mötley Crüe), DJ Ashba (do niedawna jeszcze gitarzysta zespołu Guns N' Roses) oraz James Michael (współpracował m.in. z Mötley Crüe, Scorpions). Formacja Sixx:A.M. powstała w 2007 roku, w tym samym okresie  wydała debiutancki album „The Heroin Diaries Soundtrack”, który  jest ścieżką dźwiękową do autobiografii Sixx'a, „The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star”. Na koncie tej hardrockowej kapeli są w sumie trzy albumy. Ostatni z nich, zatytułowany „Modern Vintage”, ukazał się w październiku zeszłego roku.

W późniejszym terminie do składu Power Festival dołączy jeszcze polski wykonawca – zdradza Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

 

Power Festival to druga z imprez w łódzkiej hali Atlas Arena, która jest wynikiem współpracy, nawiązanej w tym roku pomiędzy agencją Prestige MJM oraz Łódzkim Centrum Wydarzeń. Wcześniej ogłoszony został koncert Roda Stewarta.

 

Festiwal z udziałem zespołów: Korn, Megadteh oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Bilety na to wydarzenie będzie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. Początek sprzedaży zaplanowany został w środę, 2 grudnia, o godzinie 10:00.