Polsko-ukraiński zespół DAGADANA w Ostrowie na koncercie charytatywnym

4 marca 2022
W koncercie charytatywnym „Ostrów dla Ukrainy” weźmie udział gość specjalny, polsko-ukraiński zespół DAGADANA, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą wielu gatunków muzyki. Występ tej grupy będzie miał szczególny i symboliczny wymiar. Wydarzenie odbędzie się 7 marca w Arenie Ostrów. Bilety można kupować na stronie www.biletserwis.pl. 
 
 
DAGADANA już od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną i publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. 
 
 
Jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Koncertował w 25 krajach na całym świecie, w tym na brazylijskim festiwalu Virada Cultural – największym w Ameryce Południowej, a także na Shanghai World Music (Chiny), Festiwalu Ludów Pustyni (Maroko) i Open’erze czy Woodstock’u (Polska). Dagadanie zdarza się występować w niecodziennych lokalizacjach i scenach, np. na tratwie, w kopalni i na pustyni. O zespole rozpisywał się amerykański National Geographic.
 
Skład zespołu tworzą wokalistki: Daga Gregorowicz, grająca także na instrumentach elektronicznych i pochodząca z Ukrainy Dana Vynnytska (także pianistka), a także Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal) i Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja).  
 
W pierwszym porywie serca, w odpowiedzi na sytuację zza naszej wschodniej granicy, Ostrowskie Centrum Kultury zaplanowało koncert polsko-ukraińskiego kolektywu DAGADANA, na połowę marca. Niemniej, z godziny na godzinę, do naszych działań, na samym początku zaplanowanych w kameralnej odsłonie, zaczęły dołączać inne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wiadomym było już wtedy, że Arena Ostrów to miejsce na wskroś odpowiednie do tego, by koncert charytatywny wybrzmiał w okazałej i podniosłej atmosferze. To dzięki współpracy Prestige MJM i Spółce Arena Ostrów udało się w szybki i sprawny sposób opracować plan działań na to wyjątkowe wydarzenie – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury. 
 
DAGADANA, a także Maciej Balcar oraz zespoły Pectus, Big Cyc i Czarno Czarni wystąpią w wielkim charytatywnym koncercie „Ostrów dla Ukrainy”, który odbędzie się 7 marca w hali Arena Ostrów, początek o godzinie 18:00. Wszyscy polscy artyści oraz pracownicy stojący za tym wydarzeniem zrzekają się wszelkich dochodów, a całość zebranych środków przekazana będzie na pomoc Ukrainie. 
 
Aby każdy mógł uczestniczyć w wydarzeniu oraz pomóc tak, jak tylko potrafi, na wszystkie miejsca obowiązują bilety w trzech kategoriach cenowych: 54 zł, 108 zł i 216 zł (w cenach zawarty jest VAT). Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego i regionu będzie mógł więc zakupić bilet, w takiej cenie, na jaką go aktualnie stać. Jest również możliwość kupienia biletu z przeznaczeniem dla rodzin, które przyjechały z Ukrainy do Ostrowa Wielkopolskiego i okolic w ostatnich dniach (jest ich już ponad 400!).
 
Bilety do kupienia na www.biletserwis.pl. 
 
Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM, Ostrowskie Centrum Kultury oraz Arena Ostrów. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Partnerem koncertu jest telewizja Proart.