Polski przystanek na wybuchowej trasie Davida Garretta

20 października 2016

Tel Awiw, Dubaj, Wiedeń, Berlin, Moskwa i Kijów – to tylko wybrane przystanki na bieżącej trasie koncertowej Davida Garretta. Na mapie tournée „Explosive Live Tour” znalazła się także Łódź! Już 10 grudnia najszybszy i najprzystojniejszy skrzypek świata wystąpi w Atlas Arenie. Będzie to pierwsza i długo wyczekiwana wizyta artysty w naszym kraju.

 

David Garrett, niekwestionowany wirtuoz skrzypiec, urzekający talentem oraz osobowością, już 10 grudnia po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Łódzki koncert odbędzie się w ramach trasy „Explosive Live Tour”, promującej najnowszy album artysty. Płyta "Explosive" została wydana 4 września 2015, nakładem brytyjskiej wytwórni Decca Records. Wydawnictwo to wybuchowa mieszanka coverów największych przebojów muzyki klasycznej, pop a także własnych kompozycji skrzypka. Łącząc wirtuozerię muzyka klasycznego z elektronicznymi dźwiękami Garrett przekształcił największe przeboje takich twórców, jak Ed Sheeran, Eminem, David Guetta czy Metallica w pełne witalności i emocji kompozycje instrumentalne. „Explosive” to także pierwsza płyta w karierze Garretta, na której pojawiło się jednocześnie tak wiele własnych kompozycji muzyka.

 

Wydawnictwo zapowiadał specjalny trailer, w którym wirtuoz zdradził, skąd zrodził się pomysł na jego wyprodukowanie. – "Explosive" to zupełnie inny koncept niż moje poprzednie albumy. Szczerze, wszystko na tym krążku jest nowe – są na nim zawarte tylko dwa utwory, które dotychczas zagrałem na żywo. Te dźwięki zmierzają w kierunku elementów elektronicznych i czerpię dużo satysfakcji z łączenia brzmienia klasycznych instrumentów z tymi dźwiękami. Skupiam się bardzo na moich własnych kompozycjach. Wiele utworów brzmi bardzo energetycznie. Tworzenie tej płyty to ogromna przygoda – przyznał David Garrett.

 

 

Doskonałe przyjęcie albumu przez fanów Garretta oraz krytyków muzycznych zaowocowało dużym zainteresowaniem kolejną trasą koncertową skrzypka. Pierwsze informacje dotyczące terminów i miejsc występów wirtuoza pojawiły się kilka tygodni po wydaniu płyty. Na początku marca 2016 roku David Garrett rozpoczął cykl koncertów w największych meksykańskich miastach, w tym m.in. w mieście Meksyk, Monterrey oraz Guadalajara. Później pojawiła się Europa.

 

Obecnie David Garrett intensywnie koncertuje w rodzinnych Niemczech, gdzie publiczność będzie miała szansę zobaczyć go m.in. w Hamburgu, Dortmundzie, Berlinie, Hanowerze i Monachium. Tuż po cyklu kilkunastu koncertach w ojczyźnie, wirtuoz przyjedzie do Polski, by już 10 grudnia wystąpić w łódzkiej Atlas Arenie. W dalszej kolejności artysta zaplanował koncerty m.in. na Białorusi, Ukrainie, w Rosji, Izraelu, we Włoszech, w Szwajcarii, Austrii oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Koncert Davida Garretta w hali Atlas Arena odbędzie się 10 grudnia 2016 r.  Wejściówki można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

Galeria