24 kwietnia 2018

Ponad 30 tysięcy osób uczestniczyło już w polskich koncertach Il Divo, ale w tym roku ma szansę dołączyć do nich kolejne kilkanaście tysięcy! Kwartet może się poszczycić wieloma  fanami w naszym kraju i cieszy się dużą popularnością. Tym razem wystąpi w plenerowym koncercie – na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Koncert odbędzie się 22 czerwca i uświetni obchody jubileuszu 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej.

 

Kwartet Il Divo potrafi wzbudzić zainteresowanie, zwłaszcza wśród kobiet. Nie ma się co dziwić: nie tylko dobrze wyglądają, ale swoim śpiewem trafiają prosto do serc. Carlos, Urs, Sebastien i David udowodnili to już kilkakrotnie podczas koncertów organizowanych przez agencję Prestige MJM. Dwa razy zespół występował w łódzkiej Atlas Arenie w 2012 i 2014 roku, a pomiędzy tymi latami odwiedził jeszcze gdańsko-sopocką ERGO ARENĘ.  Po raz czwarty Il Divo do Polski przyjechało dwa lata temu, do krakowskiej TAURON Areny.

 

– Pamiętam doskonale naszą pierwszą wizytę w Polsce w 2012 roku. Koncertowaliśmy wówczas w hali w Łodzi. Wrażenie było niesamowite przede wszystkim za sprawą entuzjastycznie reagującej publiczności. A przecież nigdy wcześniej tu nie byliśmy, zaś nasza twórczość nie była w Polsce tak znana. Ludzie, którzy przyszli na koncert bawili się przy naszej muzyce, cieszyli się i było w tym nawet trochę szaleństwa. Ale takiego pozytywnego. Oni chłonęli tę atmosferę. To było dużo więcej niż moglibyśmy się spodziewać, zwłaszcza po pierwszej wizycie. Polscy słuchacze dali nam to, co najbardziej kochamy. I dlatego bardzo chętnie tutaj wracamy – wspominał David Miller, jeden z członków Il Divo w wywiadzie udzielonym Prestige MJM tuż przed trzecim występem kwartetu w Polsce.

 

 

Pierwszy koncert Il Divo w Łodzi był dla polskiej publiczności szczególny i dostarczył wiele emocji. Nie dość, że wokaliści bardzo szybko złapali z nią kontakt, to jeszcze przygotowali wyjątkowy program. Muzycy zaprosili swoich fanów między innymi do zatańczenia salsy. Oczywiście nie odbyło się bez wspólnego śpiewania oraz rzewnego „Time To Say Goodbay” – zaprezentowanego w finale ponaddwugodzinnego show. Rok 2013 z kolei był wielkim pasmem sukcesów Il Divo w Polsce. Najpierw w krótkim czasie po łódzkim debiucie koncertowym zespołu, w marcu odbył się występ w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu ERGO ARENIE, który zgromadził komplet widzów. Tak duże zainteresowanie przeszło oczekiwania nawet samych śpiewaków, którzy nie przypuszczali, że w ciągu pół roku zyskają w Polsce tak wielu odbiorców swojej muzyki. Na tym koncercie było ich dwa razy więcej niż w Łodzi. Konsekwencją tego była znakomita sprzedaż albumu „The Greatest Hits”. W pierwszym tygodniu kwietnia 2013 roku właśnie ten krążek był najpopularniejszą płytą w Polsce. W zestawieniu OLiS wyprzedził wtedy między innymi najnowszą produkcję grupy Depeche Mode. Il Divo na szczycie utrzymywało się zresztą bardzo długo. Pół roku później, płyta „The Greates Hits” otrzymała status platynowej. W tej sytuacji nie dziwiło duże zainteresowanie nie tylko kolejną płytą kwartetu – „Musical Affair”, ale także trzecim, tym razem znowu w Łodzi, koncertem Il Divo. Wówczas zespół potwierdził, że ma w Polsce wierną i liczną widownię, która w szczególny sposób podziękowała zespołowi za kolejną wizytę w naszym kraju, przygotowując biało-czerwone serduszka.  Krążek z musicalowymi standardami cieszył się w naszym kraju również wielką popularnością. Pod koniec 2013 roku była to jedna z najlepiej sprzedających się płyt w naszym kraju. Il Divo zaprezentowało na niej romantyczne i emocjonalne interpretacje popularnych musicali.


Podczas ostatniego pobytu Il Divo w Polsce przed dwoma laty, na scenie, obok śpiewaków, pojawili się także tancerze.  Kwartet prezentował wówczas swoją płytę „Amor & Passion”, apubliczność oklaskiwała artystów prezentujących miks ognistych tańców i piosenek w rytmach tanga, rumby, bolera i mamby.

 

 

Już wiemy, że w maju wydana zostanie kolejna płyta Il Divo, zatytułowana „Timeless” i znowu zespół przyjedzie do Polski, aby przedstawić swój najnowszy repertuar swojej wiernej, polskiej publiczności! A fani już nie mogę się doczekać. Tym razem kwartet  wystąpi podczas niezwykłego koncertu z okazji 1050-lecia Archidiecezji na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Najpiękniejsze piosenki o miłości z najnowszego albumu oraz standardy musicalowe i dobrze znany repertuar określany mianem classical crossover, Il Divo zaprezentuje 22 czerwca na ogromnej, plenerowej scenie. Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Bilety na koncert można nabywać za pośrednictwem strony eBilet.pl i w salonach Empik. Wydarzenie organizują Archidiecezja Poznańska i agencja Prestige MJM.