4 maja 2018

Znakomici polscy muzycy będą towarzyszyć w obydwu koncertach 2Cellos w naszym kraju. Instrumentaliści, którzy już wcześniej mieli okazję akompaniować największym artystom, nie mogą się doczekać spotkania ze światowej sławy wiolonczelistami i od kilku tygodni przygotowują się do wspólnych występów. Koncerty odbędą się już 18 maja w ERGO ARENIE i 19 maja w TAURON Arenie Kraków.

 

Do polskich występów znakomitego duetu wiolonczelowego pozostało niewiele dni. Już wiemy, że Chorwatom w tych koncertach będą towarzyszyć polscy muzycy. Podczas ubiegłorocznego show w Torwarze, 2Cellos przyjechali ze swoimi instrumentalistami, teraz poprosili agencję Prestige MJM – organizatorów ich trasy w naszym kraju – by to polscy muzycy im akompaniowali. Członkowie sekcji smyczkowych otrzymali już nuty i przygotowują się do występu. W obu miejscach – ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz TAURON Arenie w Krakowie – grać będą różni muzycy.

W pierwszym z koncertów – 18 maja na Pomorzu – 2Cellos towarzyszyć będą znakomici gdańscy artyści związani z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku i Polską Orkiestrą Kameralną w Sopocie. Ich podstawę stanowi kwartet smyczkowy NeoQuartet specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej. Muzycy wielokrotnie towarzyszyli znakomitym gwiazdom muzyki klasycznej, jazzowej i popowej, takim jak: Esperanza Spalding, Bobby McFerrin, Sting czy Krystian Zimmerman.
– Występ z zespołem 2Cellos to wspaniała okazja do poznania światowej sławy artystów doskonale łączących świat muzyki klasycznej i rozrywkowej. Członkowie orkiestry z ogromnym zainteresowaniem śledzą karierę chorwackiego duetu wiolonczelistów, który swoją wirtuozerią i ekspresją zdobywa miliony fanów – mówi Karolina Piątkowska-Nowicka, pierwsza skrzypaczka z NeoQuartet. Polscy muzycy znają już repertuar, jaki Luka Sulić i Stjepan Hauser zaprezentują polskiej publiczności. Otrzymali także nuty i przygotowują się do występu. – Pasja i zaangażowanie to cechy, z którymi identyfikują się muzycy naszej orkiestry, szykuje się więc koncert pełen emocji! – dodaje Karolina Piątkowska-Nowicka.

 

 

Drugi z polskich koncertów odbędzie się dzień później, 19 maja w Krakowie. W tym występie 2Cellos towarzyszyć będą muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, która została założona sześć lat temu przez maestro Przemysława Pasternaka. W trakcie ostatnich dwóch lat orkiestra zagrała ponad 65 koncertów ze znakomitymi muzykami oraz wokalistami takimi jak: Andrea Bocelli, Alessandro Safina, Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Piotr oraz Krzysztof Cugowscy, Igor Herbut, Kayah, Sound’n’Grace, Kuba Badach, Urszula czy Lady Pank. Orkiestra została także zaproszona do udziału w projekcie „The Lord of The Rings live in Poland”, który miał miejsce w styczniu tego roku, a także weźmie udział w dużej trasie koncertowej muzyki granej na żywo do filmu w Dubaju, Katarze, Arabii Saudyjskiej oraz Turcji.

Instrumentaliści Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej doskonale znają bałkański duet. – 2Cellos jest tak znane, że chyba nie ma muzyka, który by o nich nie słyszał, w szczególności jeśli chodzi o smyczkowców. Każdy z naszych muzyków świetnie zna zarówno zespół jak i ich repertuar – zapewnia Mateusz Micek, manager POMF. Sami instrumentaliści nie mogą się doczekać koncertu w Krakowie. Management 2Cellos przekazał także potrzebne materiały. – Wszystko zostało odebrane z dużym entuzjazmem wśród muzyków. Jedynym zaskoczeniem była ilość osób (10 muzyków), podczas gdy chętnych zagrać z tak wspaniałymi artystami, jak 2Cellos, jest zdecydowanie więcej – przekonuje Mateusz Micek.

 

Koncerty 2Cellos w Polsce odbędą się 18 maja w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz 19 maja w TAURON Arenie Kraków. Bilety na obydwa wydarzenia wciąż są w sprzedaży. Można je nabywać poprzez strony: bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik. Promotorem polskich koncertów 2Cellos jest agencja Prestige MJM.