16 marca 2018

 „Thunderstruck” w wykonaniu 2Cellos z ponad 110 milionami wyświetleń na YouTube wygrało głosowanie na ulubioną interpretację znanego hitu tego duetu w Polsce. Zapewne cover ten usłyszymy także 18 i 19 maja w Krakowie i Gdańsku podczas koncertów 2Cellos w Polsce.
 

W ankiecie utworzonej na wydarzeniach koncertowych 2Cellos w Polsce, wzięło udział ponad 600 użytkowników obserwujących profil Prestige MJM na Facebooku. Zaproponowana lista dziesięciu utworów, zawierająca bardzo zróżnicowane stylistycznie wersje instrumentalne, szybko się poszerzyła o kolejne 17 numerów wykonywanych brawurowo przez chorwackich wiolonczelistów. W sumie głosowano m.in. na: Thunderstruck, Game of Thrones, Smooth Criminal, Wake Me Up, Perfect, Despacito, My Heart Will Go On, Smell Like Teen Spirit, Satisfaction i Benedictus. Wśród dopisanych tytułów, znalazły się m.in. tematy z filmów „Gladiator”, „Pulp Fiction”, „Cinema Paradiso” i „Godfather” oraz pop-rockowe hity Muse, Prodigy, U2 czy Coldplay oraz Stinga i Rihanny.

W ankiecie od samego początku prowadził Thunderstruck – cover australijskiej kapeli metalowej AC/DC z 1990 roku – i też on bezapelacyjnie wygrał tę rywalizację deklasując wręcz pozostałe wykonania wiolonczelistów. Na drugiej pozycji uplasował się przepiękny temat z filmu „Gra o tron”, a na trzecim, utwór Now We Are Free również z filmu – „Gladiator”. Pierwsze miejsce nie powinno nikogo dziwić, bo żywiołowy numer AC/DC wykonywany przez 2Cellos ma ponad 110 mln odsłon – najwięcej ze wszystkich teledysków duetu umieszczonych na oficjalnym kanale YouTube. To również jeden z najpopularniejszych utworów samych Australijczyków. Singiel z tym hitem sprzedał się w USA w milionach egzemplarzy, uzyskując status złotej płyty. Było więc naturalne, że 2Cellos również sięgnął po ten przebój, dokonując brawurowej aranżacji na dwie wiolonczele, zresztą – nie oni jedyni. „Thunderstruck” należy do jednych z częściej coverowanych hitów. Na YouTube znaleźć można czasem skrajnie różne jego interpretacje, np. na szkockich dudach czy w stylu country. Jedna z polskich rozgłośni radiowych wykonanie utworu AC/DC przez 2Cellos zaliczyła do pięciu najdziwniejszych!

 


 


Podczas wykonywania „Thunderstruck” na koncertach, widownia szaleje: tańczy i śpiewa, a wraz nią Stjepan Hauser, który biega z wiolonczelą po całej scenie, gdy tymczasem Luka Sulić siedzi i tylko machaniem głowy i ręką podkreśla co mocniejsze dźwięki! Czy ten utwór duet zaprezentuje także podczas dwóch swoich koncertów w Polsce? Przekonamy się już za dwa miesiące.

18 maja 2Cellos wystąpią w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu, a dzień później w krakowskiej TAURON Arenie – 19 maja. Bilety na obydwa wydarzenia można nabywać poprzez strony: bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet pl, a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Koncerty organizuje agencja Prestige MJM.