14 września 2021

To będzie ostatnia wspólna trasa koncertowa dwóch genialnych wiolonczelistów, znanych światu jako 2CELLOS. – Weszliśmy na szczyt. Osiągnęliśmy już wszystko, co razem mogliśmy zrobić – deklarują Stjepan Hauser i Luka Sulic. Potwierdzeniem ich najwyższej formy będzie przyszłoroczna trasa koncertowa. Jeden z jej przystanków zaplanowano w Polsce. Już 13 maja 2022 roku 2CELLOS po raz ostatni przyjedzie do naszego kraju, by wystąpić w łódzkiej Atlas Arenie.

 

 

– Idźcie i zobaczcie ich na żywo, bo to naprawdę jest zdumiewające. Nie pamiętam, żebym zobaczył cokolwiek bardziej ekscytującego, od czasu, kiedy widziałem Jimiego Hendrixa na żywo w latach sześćdziesiątych – w ten sposób o duecie chorwackich wiolonczelistów wypowiedział się Elton John u progu ich oszałamiającej kariery. Dla potwierdzenia podziwu, jaki miał dla młodych muzyków, zabrał ich we wspólną trasę koncertową. W ten sposób po raz pierwszy przyjechali do Polski, gdzie stanęli na jednej scenie Atlas Areny z Eltonem Johnem. Było to 7 lipca 2012 roku. Po blisko dziesięciu latach, 13 maja 2022 roku, w tej samej hali, zespół 2CELLOS zagra w naszym kraju po raz ostatni. Będzie to koncert duetu, który w ciągu zaledwie dekady osiągnął w muzyce naprawdę wiele: od milionów fanów na całym świecie, poprzez wyprzedane koncerty, po entuzjastycznie przyjęte albumy. Bo 2CELLOS to coś o wiele więcej niż zespół dwóch genialnie uzdolnionych wiolonczelistów. Stjepan i Luka łamią stereotypy muzyczne i przekraczają granice między gatunkami. Są jedyni i niepowtarzalni. A mimo wszystko w przyszłym roku zespół wyruszy w swoją ostatnią trasę koncertową.

 

– Ta trasa jest kulminacją wszystkiego, co udało nam się osiągnąć jako 2CELLOS. To będą nasze największe koncerty grane dla największej publiczności. Podczas naszej przygody z 2CELLOS wspólnie osiągnęliśmy szczyt tego, co razem możemy zdobyć. Na tej trasie pokażemy wszystko, czego nauczyliśmy się przez lata wspólnego grania. Te koncerty będą szalone, energetyczne, poruszające i pełne emocji. Zalejemy tym wszystkim naszą publiczność i wtedy możemy zakończyć historię 2CELLOS. Czy jesteście gotowi świętować razem z nami?! – zwracają się do swoich fanów Stjepan Hauser i Luka Sulić, na pół roku przed rozpoczęciem światowej trasy pożegnalnej.

 

Tak przedstawia się europejska trasa 2CELLOS:

 

Data Kraj Miasto Arena
       
11 maja Węgry Budapeszt Budapest Arena
12 maja Austria Wiedeń Stadthalle
13 maja Polska Łódź Atlas Arena Łódź
15 maja Niemcy Monachium Olympiahalle
16 maja Niemcy Berlin Mercedes-Benz Arena
18 maja Czechy Praga Prague O2 Arena
20 maja Włochy Mediolan Mediolan Forum Assago
23 maja Serbia Belgrad Stark Arena
25 maja Słowenia Ljubljana Arena Stozice
28 maja Holandia Amstredam Ziggo Dome
29 maja Francja Paryż AccorHotles Arena
31 maja Belgia Bruksela Palais 12
2 czerwca Anglia Londyn The SSE Arena, Wembley


 

 

Pierwsi z 2CELLOS pożegnają się fani ze Stanów Zjednoczonych. Trasa za oceanem rozpocznie się już 26 marca 2022 roku od występu w Rosemont na przedmieściach Chicago. Później wiolonczeliści odwiedzą jeszcze trzynaście amerykańskich miast, m.in. Detroit, Boston, Filadelfię, Las Vegas i Los Angeles. Tę część touru zakończą 16 kwietnia, a już niespełna cztery tygodnie później, 11 maja ruszą na podbój Europy. Zaczną od występu w Budapeszcie, by już dwa dni później zameldować się na koncercie w łódzkiej Atlas Arenie. To z całą pewnością będzie niezwykle elektryzujący występ, a fani 2Cellos przyjadą z całej Polski.

 

Bilety na ostatni koncert w 2Cellos w Polsce, który odbędzie się 13 maja 2022 w Atlas Arenie w Łodzi, dostępne są na stronie www.biletserwis.pl Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.