Podsiadło i Kings of Leon na stadionie we Wrocławiu!

8 czerwca 2022

Kings of Leon i Dawid Podsiadło to duet, o którym nawet nie śniliśmy! W tym roku taki właśnie skład zagości na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. Pierwszy dzień lata będziemy świętować tam z gwiazdą światowych festiwali, jaką jest Kings of Leon! Kilka dni wcześniej na tej samej scenie zaśpiewa król współczesnej polskiej muzyki: Dawid Podsiadło. Choć Wrocław gościł już na swoim stadionie wielkie gwiazdy, w najbliższe dni będzie tam niezwykle gorąco! Jacy jeszcze muzyczni giganci występowali dotychczas na tym stadionie?

 

 

Muzyczne rozpoczęcie lata: Kings of Leon i Dawid Podsiadło

 

Największe wrocławskie koncerty tego roku już za pasem! W drugiej połowie czerwca Tarczyński Arena Wrocław pękać będzie w szwach. Najpierw 18 czerwca wystąpi tam Dawid Podsiadło ze swoją wyjątkową stadionową trasą. Koncerty tego topowego artysty to wydarzenia wzbudzające sensacje w fanach niezależnie od ich wieku. Dawid ma już na koncie jedno show z zaplanowanej stadionowej trasy i wszelkie recenzje wskazują na to, że było to wydarzenie wyjątkowe. Podobnie jak tam, także we Wrocławiu artysta zaprosi na scenę kilku bijących rekordy popularności, tajemniczych gości muzycznych. Oprócz tego kolejną koncertową niespodzianką będzie zupełnie nowy, nieznany jeszcze repertuar Dawida.

 

Zaraz po małomiasteczkowym Dawidzie przyjdzie czas na amerykańską gwiazdę. Jeden z najważniejszych zespołów współczesnego rocka – Kings of Leon powróci do Polski. Formacja wystąpi we Wrocławiu 21 czerwca w ramach swojego światowego tournee.

 

– Tarczyński Arena Wrocław to idealne miejsce, w którym wybrzmią stadionowe hymny “Kingsów” takie jak uwielbiane” “Use Somebody” czy “Sex on Fire”. Zdobywcy Grammy niejednokrotnie rozkochali już w sobie polskich fanów, którzy w imponującej liczbie zgromadzą się na czerwcowym koncercie. Będzie to największe solowe show zespołu w naszym kraju!  – komentował Janusz Stefański z agencji Prestige MJM organizującej koncert Kings of Leon.

 

21 czerwca muzycy zaproszą polską publiczność w swój specyficzny, rockowy świat pełen zmysłowych, gitarowych brzmień, żywiołowych melodii, intrygującego wokalu i autentycznego muzycznego przeżywania.

 

Największe gwiazdy na Tarczyński Arenie Wrocław

 

Tarczyński Arena Wrocław może pochwalić się historią pełną najjaśniejszych muzycznych osobistości. Od mistrza elektroniki Tiesto, przez najbardziej ukochany tenor świata Andrei Bocellego, aż po legendy rocka i ciężkich brzmień takie jak Queen czy Rammstein. Sprawdźcie jakie jeszcze gwiazdy wystąpiły na Tarczyński Arenie Wrocław.

 

Tiesto – Music Power Explosion w 2018 roku był nie lada świętem muzyki elektronicznej. Oprócz Tiesto, uwielbianej gwiazdy wieczoru, tego dnia we Wrocławiu wystąpili także Steve Aoki i Zedd.

 

The Prodigy – Capital of Rock zagościł po raz kolejny na stadion we Wrocławiu w 2017 roku. Na festiwalu oprócz The Prodigy wystąpili także Wolfmother i RavenEye.

 

Rammstein – Capital of Rock swoją pierwszą odsłonę na wrocławskim stadionie miał w 2016 roku. Line up festiwalu wprawił wtedy w zachwyt fanów ciężkich brzmień: na scenie wystąpili legendarni Rammstein, a także Limp Bizkit, Bullet For My Valentine, Goijra, RED i OCN.

 

Iron Maiden – 2016 był rokiem pod znakiem rocka! Na miesiąc przed Rammstein na stadionie we Wrocławiu zagrała inna legenda rocka: Iron Maiden. Tego wieczoru jako support zagrali The Raven Age, a gościnnie wystąpił zespół Anthrax.

 

Andrea Bocelli – Odsłona Programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – na stadionie we Wrocławiu wystąpił wtedy Andrea Bocelli, który na swoim koncie ma koncertowanie na największych obiektach świata oraz przed osobistościami takimi jak królowa Elżbieta II czy papież Benedykt XVI. Uwielbiany tenor powróci w koncertach na taką skalę także w 2022 i 2023 roku, śpiewając kolejno na PGE Narodowym oraz na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

Linkin Park – grupa wystąpiła na wrocławskim stadionie w 2014 roku w doborowym towarzystwie gościa specjalnego: zespołu Fall Out Boy. Ten rockowy koncert przeszedł do historii jako jeden z ostatnich występów Linkin Park w Polsce, którego wokalista Chester Bennington popełnił samobójstwo w 2017 roku.

 

QUEEN + Adam Lambert – Rock In Wroclaw Festival w 2012 roku zgotował fanom rocka prawdziwe muzyczne święto. Na scenie festiwalu wystąpiła legenda nad legendami: QUEEN w towarzystwie arcy charyzmatycznego Adama Lamberta.

 

George Michael – jego koncert w 2012 roku był artystycznym otwarciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Autor kultowych “Freedom” czy “Careless Whispers” udowodnił wtedy, że jest w wyśmienitej formie, zachwycając wrocławską publiczność.


W tym roku do powyższego line upu gwiazd dopiszą się Dawid Podsiadło i Kings of Leon. Te koncerty w Tarczyński Arenie Wrocław bez wątpienia porwą licznie zgromadzoną publikę. Każdy fan może wpisać się w tę historię stadionu i wybrać się na czerwcowe wydarzenia.  Bilety na Kings of Leon są jeszcze dostępne na biletserwis.pl.

 

Organizatorem koncertu Kings of Leon  jest agencja Prestige MJM. Na wydarzenie zaprasza Miasto Wrocław oraz Strefa Kultury Wrocław.