Początek światowego tour Queen + Adam Lambert za dwa miesiące

20 kwietnia 2017

47 występów, 45 metropolii, największe hale świata. A to wszystko w ciągu niespełna pół roku! Taki plan ma Queen i Adam Lambert. Na mapie koncertowej nie zabraknie również Polski! Niezapomniane show – pełne spektakularnych efektów – przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie, odbędzie w łódzkiej Atlas Arenie. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

 

W sieci już od kilkunastu dni krążyły niepotwierdzone wieści o europejskim tournée Queen i Adama Lamberta. Gdy jednak tydzień temu w piątek na oficjalnym fanpage'u zespołu pojawił się wpis z pytaniem: „Czy słyszeliście pogłoski o Europie?”, niemal wszystko stało się jasne. Tour na Starym Kontynencie rozpocznie się pod koniec roku.  Wcześniej bowiem  Brytyjczycy odwiedzą Amerykę Północną.

 


Swój światowy tour Queen i Adama Lamberta rozpocznie się 23 czerwca koncertem w Phoenix  w Gila River Arena, mogącej pomieścić blisko 20 tysięcy widzów. Później będą: Las Vegas, Los Angeles, San Jose i Seattle. Na trasie znajdą się m.in. także: Denver, Kansas City, Chicago, Detroit, Cleveland, Boston, Nowy Jork, Waszyngton, Dallas. Ostatni koncert w Stanach Zjednoczonych Queen + Adam Lambert odbędzie się 5 sierpnia w Toyota Center w Houston, znanej m.in. z rozgrywania meczów ligi NBA. Na trasie po Ameryce Północnej przewidziano także koncerty w czterech miastach Kanady: Vancouver, Edmonton, Montrealu i Toronto. Tour na drugiej półkuli zakończy się z początkiem sierpnia. Później zespół będzie zbierał siły na drugą część światowego tournée, tym razem po Europie.
Kontynentalna trasa Queen i Adama Lamberta rozpocznie się 1 listopada koncertem w praskiej O2 Arena. Następnie największych przebojów zespołu usłyszy publiczność europejskich metropolii: Monachium,  Budapesztu, Wiednia, Bolonii, Luxemburga, Amsterdamu oraz Kowna. Nie zabraknie także polskiego miasta na mapie koncertowej Queen i Adama Lamberta. Członków zespołu gościć będzie łódzka Atlas Arena, która może pomieścić blisko 14 tysięcy widzów. Czy w tym przypadku będzie można mówić o SOLD OUT? Wszystko na to wskazuje, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji muzycznych na świecie. Jeśli dodać do tego niezwykłe show, jakiego można się spodziewać po członkach zespołu – zadowolenie z koncertu gwarantowane! Należy przy tym pamiętać, że trasa została zaprojektowana przez najbardziej prestiżowych producentów na świecie. Za projekt i produkcję odpowiedzialny jest Ric Lipson z Entertainment Architects Stufish Production, znany na całym świecie dzięki współpracy z takimi artystami jak: Pink Floyd, the Rolling Stones, czy U2, jak również otwarcia i zamknięcia ceremonii Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Europejscy fani Queen + Adam Lambert mogą więc spodziewać się widowiska z najwyższej półki. Jeśli wszystkie areny na kontynencie zostaną wyprzedane, świadkami niezwykłego show będzie blisko 140 tysięcy osób. A to jeszcze nie wszystko.

 


Zespół zakończy tegoroczną trasę  na Wyspach Brytyjskich, gdzie zagra w jedenastu arenach największych miast Anglii, Irlandii Południowej, Irlandii Północnej i Szkocji. Wielkie Grande Finale niezwykłego tour nastąpi 15 grudnia na londyńskim  koncercie w The SSE Arena, mieszczącej się naprzeciwko legendarnego stadionu Wembley.


Łódzki koncert Queen + Adam Lambert odbędzie się 6 listopada w Atlas Arenie. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w środę, 26 kwietnia, o godzinie 10:00 poprzez strony internetowe: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Członkowie fanklubów zespołu Queen i Adama Lamberta będą mieli możliwość skorzystania z przedsprzedaży, która ruszy w poniedziałek, 24 kwietnia, o godzinie 10:00 poprzez stronę internetową: www.prestigemjm.com. Przedsprzedaż potrwa do wtorku, 25 kwietnia, do godziny do 20:00. Koncert zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy z Multimedia Organisation. 

 

 

Galeria