Po Placido Domingo i Il Volo czas na Royal Christmas Galę

14 grudnia 2017

Royal Christmas Gala już za kilka dni! Oprócz głównej gwiazdy, czyli Sarah Brightman, a także chóru Gregorian i trzech wokalistów, na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpią polscy muzycy z Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu przygotowani przez Piotra Deptucha, dyrektora artystycznego teatru.  Takiego widowiska świątecznego – z bogactwem efektów specjalnych, pięknych piosenek i muzyki – jeszcze w Polsce nie było!

 

Royal Christmas Gala odbędzie się dokładnie na tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia i z pewnością wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój. Na jednej scenie zaprezentuje się Sarah Brightman, znana przede wszystkim z brawurowej roli w musicalu „Upiór w operze” oraz niezapomnianego duetu  z Andreą Bocellim w hicie Time Tu Say Goodbye. Artystka jest bodaj największą przedstawicielka damskiego nurtu muzycznego określanego mianem classical crossover. Do udziału w gali Sarah zaprosiła chór Gregorian, śpiewający największe hity muzyki pop-rockowej w stylistyce chorałów gregoriańskich. Na swoim koncie mają przeróbki takich przebojów, jak: Brothers in Arms Dire Straits, Tears in Haeven Erica Claptona, Nothing Else Matters zespołu Metallica, Sacrifice Eltona Johna, Wish You Were Here Pink Floyd oraz wiele innych. W Łodzi jednak usłyszymy ich przede wszystkim w repertuarze świątecznym. Na gali wystąpi także trójka uzdolnionych wokalistów, z których każdy prezentuje inną osobowość i styl muzyczny. Będą to: Mario Frangoulic, Fernando Varela i Narcis. Udział w koncercie zapowiedzieli także inny goście specjalni, ale ich poznamy już podczas widowiska.

 

 

– Dzielenie sceny każdego wieczora z tak utalentowaną grupą wykonawców jest prawdziwą radością – napisała Sarah Brightman na swoim profilu na Facebooku. Royal Chrstmas Gala jest bowiem pokazywana w europejskich miastach. Tour zakończy koncert w Wiedniu 23 grudnia. 


W Polsce wokalistom towarzyszyć będzie The Royal Symphony Orchestra. I tu niespodzianka! W skład zespołu wejdą doskonali muzycy Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Będzie ich około 20.


– Cieszymy się na kolejne wspólne przedsięwzięcie z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu. Współpraca z zespołem kierowanym przez dyrektora Przemysława Kieliszewskiego oraz dyrygenta Piotra Deptucha jest dla nas wielką radością, a przy okazji mamy pewność, że koncert będzie stał na wysokim poziomie – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje Royal Christmas Galę.


– To już kolejny duży projekt muzyczny, w którym będzie uczestniczyć orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Przypomnę, że wcześniej występowaliśmy między innymi przy okazji koncertów Placido Domingo w Poznaniu oraz Il Volo w Warszawie, a także przedstawienia Jesus Christ Superstar na INEA Stadionie. Cieszę się, że tego typu występy potwierdzają klasę naszych muzyków i w rezultacie są oni zapraszani do współpracy przy następnych projektach – dodaje Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

 

Wejściówki na Royal Christmas Gala są do nabycia poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. Widowisko odbędzie się 17 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie, początek o godzinie 20.00. Organizatorem jest agencja Prestige MJM.