17 listopada 2017

Queen + Adam Lambert podbijają kolejne miasta podczas europejskiej trasy koncertowej, jednak zespół nie skupia się wyłącznie na występach na żywo i przygotował nie lada gratkę dla swoich fanów, specjalną jubileuszową edycję albumu „News of the World”. Czy nowe wydawnictwo będzie pretekstem do kolejnego koncertu w Polsce?


Wyjątkowa edycja albumu "News of the World" z okazji 40. rocznicy wydania! Płyta, która oryginalnie ukazała się w październiku 1977r. była najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w historii grupy Queen! Album otwierają dwa wielkie hity Queen – "We Will Rock You" oraz "We Are The Champions"!


– Podczas łódzkiego koncertu mogliśmy największe przeboje usłyszeć w wykonaniu Adama Lamberta, tym razem mamy niebywałą okazję w zaciszu domowego ogniska ponownie usłyszeć Freddiego Mercurego – komentuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która 6 listopada zorganizowała koncert Queen + Adam Lambert w Atlas Arenie


Ta edycja "News of the World" została wzbogacona o dwie dodatkowe płyty CD z rzadko publikowany nagraniami z archiwów zespołu, a także zupełnie alternatywną wersją całego albumu tzw. Raw Sessions.

 


Raw Sessions dla wielu fanów Queen będą najbardziej intrygującą częścią jubileuszowej edycji. Płyta zawiera nigdy wcześniej nie słyszane alternatywne wersje każdego z 11 utworów z "News of the World" – jak np. "We Are The Champions" z nieznanymi dotąd partiami wokalnymi i instrumentalnymi, czy też "All Dead", "All Dead" z Freddiem Mercurym na wokalu, podczas gdy na wersji albumowej w utworze śpiewa Brian May.


Trzeci dysk CD wchodzący w skład box setu to Bonus Tracks – trudne do zdobycia wersje koncertowe, występy radiowe oraz alternatywne miksy utworów z "News of the World", w tym cała sesja live zagrana dla BBC radio w październiku 1977r. Ponadto rzadko słyszane wersja "It's Late" przygotowana dla amerykańskiego radia, a także utwór "Feelings Feelings" z sesji nagraniowej do NOTW, który jednak ostatecznie nie trafił na płytę.


Ponadto w zestawie znajdzie się również płyta winylowa wyprodukowana z oryginalnego analogowego mastera, a także wiele dodatków takich jak 3 plakaty oraz 60-stronicowa książka ze zdjęciami.


Ostatnim elementem wydawnictwa jest DVD z filmem dokumentalnym Queen: The American Dream, zawierającym backstage’owy materiał nakręcony podczas trasy News of the World tour. W 1977r.


– Każda nowa płyta, reedycja czy składanka jest dobrym pretekstem, by dany zespól wyruszył w trasę koncertową. Queen wraz z Adamem Lambertem 6 listopada gościli w Łodzi, mamy jednak nadzieję, że szybko powrócą do naszego kraju i zagrają wyśmienity koncert – twierdzi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM 

 

 

Galeria