23 kwietnia 2014
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem Placido Domingo w hali numer 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 
Otwarcie bram 
 
Otwarcie bram Międzynarodowych Targów Poznańskich nastąpi w dniu koncertu o godzinie 16:00. Czynne będzie wejście północne, od strony ulicy Grunwaldzkiej/Bukowskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. W obrębie MTP, znajdować się będą przeszkoleni wolontariusze, którzy udzielą potrzebnych informacji oraz odpowiedzą na pytania.
 
Parkingi przy hali
 
Na ulicach, na których obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania w weekendy nie są pobierane opłaty. Dodatkowy parking znajduje się przy ulicy Głogowskiej oraz Bukowskiej, jest to parking płatny (15 zł) – jest to teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. 
 
Dojazd
 
Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone przy ul. Głogowskiej, w centrum Poznania. Bezpośrednio wokół terenów targowych usytuowanych jest kilka dużych hoteli. Do dworca PKP można dotrzeć pieszo zaledwie w 5 minut. Lotnisko Ławica znajduje się z kolei w odległości 6 km.
 
Zakup biletów w dniu koncertu
 
Będzie możliwość zakupienia biletów w dniu koncertu, w wyznaczonych punktach, przy wejściu północnym, od godziny 10:00 do momentu rozpoczęcia koncertu. 
 
Osoby niepełnosprawne
 
Osoby niepełnosprawne wchodzą wejściem północnym, od strony ulicy Grunwaldzkiej/Bukowskiej. Następnie będą kierowane do wyznaczonych obszarów.
 
Gastronomia na koncercie
 
Podczas koncertu na terenie MTP będzie otwarty w bufet, w którym  można zakupić drobne przekąski oraz napoje.
 
Palenie papierosów na koncercie 
 
Palenia papierosów będzie możliwe tylko w wyznaczonym miejscu – na zewnątrz obiektu, obok hali. Poza tym terenem palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione. 
 
Czego nie można wnosić na koncert ?
 
wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów,
parasoli z ostrymi zakończeniami, 
materiałów wybuchowych i pirotechnicznych,
gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych,
płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów),
kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, 
sprzętu do rejestrowania dźwięku,
wskaźników laserowych, puszek, butelek,
biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów
oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.
 
Aparaty fotograficzne 
 
Na terenie imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręconymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych.
 
Punkty medyczne 
 
Podczas trwania koncertu Placido Domingo w MTP będą czynne punkty medyczny. Główny punkt będzie ulokowany pod balkonem z lewej strony od wejścia.
 
Najbliższe bankomaty
 
PKO BP S.A. ul. Śniadeckich 10,
Bank Zachodni WBK SA, przy MTP  ul. Głogowska 16,
Polbank EFG ul. Głogowska 16, 
Citibank Handlowy ul. Głogowska 16,
PKO BP ul. Głogowska 18,
PKO BP, Hol Dworca Głównego PKP  ul. Dworcowa 1.
 
Szatnia
 
Podczas koncertu będą otwarte szatnie. Szatnia będzie nieodpłatna. Prosimy o nie pozostawianie wartościowych rzeczy w ubraniach. Przekazanie rzeczy do depozytu nie będzie możliwe.
 
Gadżety
 
Podczas koncertu będą przygotowane specjalne stoiska, na których będzie można zakupić płyty Placido Domingo, w tym reedycję płyty „Amore Infinito” oraz książki poświęcone osobie Jana Pawła II, m.in.: „Pamięć i tożsamość. Rozmowy na przełomie tysiącleci”, „Idąc przez puste Błonia”, „Kres i początek”, „Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II”.
 
Mapa organizacji wejść i parkingów