Pierwsze przesłuchania na żywo przeglądu „Jarocin-Antyfest Antyradia”

20 maja 2016

„Jarocin – Antyfest Antyradia” wchodzi w kolejny etap eliminacji. 15 maja na portalu Antyradio.pl zakończyło się głosowanie na trzydzieści najlepszych kapel tegorocznego jarocińskiego przeglądu, a już w najbliższą sobotę, 21 maja w klubie muzycznym Scena w Sopocie odbędą się pierwsze przesłuchania na żywo. Organizatorami przeglądu są agencja Prestige MJM, Antyradio oraz Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

 

W Sopocie zaprezentuje się sześciu wykonawców. Oceniać ich będzie jury, w składzie którego znaleźli się Leszek Biolik, znany muzyk i producent, związany przez wcześniej z legendarną Republiką, a następnie projektem Nowe Sytuacje, Marcin Bąkiewicz, szef muzyczny Antyradia oraz Tomasz Jankowski, przedstawiciel Prestige MJM.


Poziom tegorocznego przeglądu jest naprawdę niezły.
–  Oczywiście zdarzyło się kilka zespołów brzmiących jak chociażby Kult czy T.Love lub Big Cyc, co dzieje się praktycznie co roku. Ale to jest naturalne Cały czas jednak przeważa wśród tych artystów muzyka, punkowa i metalowa – mówi Leszek Biolik. – Nie ukrywam, że w tym w roku, podczas wyboru kapel, pomyślałem czy nie powinniśmy stworzyć osobnej kategorii, bo bardzo trudno jest porównywać naprawdę dobre zespoły metalowe z grupami, które grają reggae czy pop-rock. Tego metalu faktycznie jest dużo i to na bardzo dobrym poziomie – podkreśla muzyk.

 

 

Zdaniem Tomasza Jankowskiego zgłosiło się sporo zespołów grających mocną muzykę, co może być odzwierciedleniem tego, co będzie się działo podczas tegorocznego jarocińskiego festiwalu na dużej scenie. Bo gwiazd grających ostrzejsze brzmienia nie brakuje.
– Dla mnie wśród konkursowych propozycji jest trochę mało różnorodności i utworów w języku polskim. Natomiast są perełki. Zobaczymy jak te zespoły zaprezentują się na żywo, bo czym innym jest nagranie, a czym innym koncert – mówi Tomasz Jankowski.
Rady dla tych artystów przed koncertowym przesłuchaniem?
– Mają wejść na scenę i po prostu robić swoje. Oni mają pokazać to, w czym są najlepsi. Tam nie ma amatorki, to nie są zespoły, które dopiero wyszły z garażu. Wielu z tych wykonawców jest naprawdę świadomych tego co robią i znają muzyczny biznes. I przede wszystkim tym zespołom zależy – dodaje Jankowski.

 

Sopockie przesłuchania rozpoczną się o godzinie 18.00. Oprócz uczestników przeglądu, jako gość specjalny zaprezentuje się Milczenie Owiec.


Kolejne eliminacyjne koncerty odbędą się w Poznaniu (27 maja), Zabrzu (28 maja), Warszawie (2 czerwca) oraz Lublinie (5 czerwca)


Po zakończeniu pięciu koncertów eliminacyjnych, najlepsze zespoły zostaną zaproszone do Jarocina. Półfinał konkursu odbędzie się 18 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka, do którego awansuje 12 kapel wyłonionych podczas przesłuchań. Spośród nich jury wybierze 8 zespołów, które trafią do ścisłego finału.
Ostatni etap przeglądu odbędzie się na scenie głównej Jarocin Festiwal 2016, który odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 roku w Jarocinie. Tam też poznamy zwycięzcę tegorocznego przeglądu. 
Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

 

Galeria