Piękne wydawnictwo będzie pamiątką ze spektaklu

25 listopada 2017

Kolorowa, pięknie wydana broszura na temat The Royal Moscow Ballet będzie do nabycia podczas wszystkich pięciu spektakli zespołu w Polsce, w dniach 26-30 listopada. Znajdziemy w niej wiele ciekawostek dotyczących nie tylko przedstawienia „Jezioro Łabędzie”, ale także innych, które balet ma w swoim repertuarze.

 

The Royal Moscow Ballet rozpoczyna polskie tournée, już w najbliższą niedzielę. Najpierw „Jezioro Łabędzie” zobaczą widzowie w Gdyni (hala Arena, 26 listopada), następnie tancerzy oklaskiwać będzie publiczność w Poznaniu (Sala Ziemi MTP, 27 listopada). W kolejnych dniach moskiewski balet pojedzie do: Zabrza (Dom Muzyki i Tańca, 28 listopada), Krakowa (TAURON Arena, 29 listopada) oraz Warszawy (hala COS Torwar, 30 listopada). We wszystkich miastach tancerze wystawią „Jezioro Łabędzie”, czyli przedstawienie należące do klasyki baletu. Czy jednak wszyscy wiedzą, o czym jest spektakl? Będzie się można tego dowiedzieć z broszury, przygotowanej na polski tour. W porozumieniu z managementem The Royal Moscow Ballet, agencja Prestige MJM, będąca promotorem baletowych występów Moskwian w Polsce, przygotowała specjalne wydawnictwo.


Folder w formacie A4 zawiera piękne zdjęcia z przedstawień, które zespół  ma w swoim repertuarze. A należą do nich, obok prezentowanego w Polsce „Jeziora Łabędziego”, także inne znane spektakle, m.in.: „Dziadek do orzechów”, „Don Kichot”, „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, „Giselle”, „Romeo i Julia”, „Carmen” oraz przedstawienia współczesne. Widzowie, którzy przyjdą zobaczyć spektakl w jednym z pięciu miast, będą mogli zakupić wydawnictwo. Co w nim jeszcze znajdziemy? W broszurze przedstawieni zostali najważniejsi rosyjscy twórcy baletowi, jest tu także kilka słów o historii baletu.  Nie zabrakło również metryczek osób z kierownictwa The Royal Moscow Ballet. Końcowe strony wydawnictwa zajmuje charakterystyka amatorskiej Grupy Baletowej „Gwiazda” z Ostrowa Wlkp., która wystąpi, wraz z profesjonalnymi tancerzami na scenie Sali Ziemi w Poznaniu.  W broszurze nie zabrakło także szczegółów dotyczących polskiej trasy baletu z Moskwy. Wszystkie strony zostały okraszone niepowtarzalnymi, artystycznymi  zdjęciami. Każdy miłośnik baletu powinien mieć w swoich zbiorach taką pamiątkę. Stoiska, na których broszury będzie można zakupić, zostaną zlokalizowane w pobliżu głównych wejść do każdej z hal.

 


Na wszystkie przedstawienia baletowe (oprócz tego w Poznaniu),  wciąż można nabywać bilety. Wejściówki dostępne są za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całym kraju. Promotorem trasy The Royal Moscow Ballet w Polsce jest agencja Prestige MJM.   

Galeria