30 sierpnia 2013
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem duetu Pet Shop Boys w hali ERGO ARENA.
 
Otwarcie bram 
 
Otwarcie bram hali ERGO ARENA nastąpi w dniu koncertu o godzinie 18:00. Czynne będą wszystkie wejścia funkcjonujące przy każdej imprezie organizowanej w hali. Początek koncertu został zaplanowany na godzinę 20:00. 
 
Parkingi przy hali
 
Organizatorzy zadbali o parkingi dla uczestników imprezy. Ogólnodostępne będą parkingi położone przy hali ERGO ARENA. Za wjazd na parking trzeba będzie zapłacić: 10 złotych za samochód osobowy i 30 złotych za autobus. Parking przy ERGO ARENIE może pomieścić 700 aut oraz 15 autobusów. 
 
Zakup biletów w dniu koncertu
 
W dniu koncertu będzie można nabywać bilety. W hali ERGO ARENA punkt sprzedaży wejściówek (Eventim) będzie czynny przy wejsciu A1 od godziny 10:00. Będą też czynne kasy numer 2 i 3, które na co dzień obsługuje ERGO ARENA. Ponadto bilety będzie można kupować w sieci salonów EMPIK oraz sklepach MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju. Do godziny 19:00 będzie też istniała możliwość zakupu biletów poprzez internet z opcją wydrukowania biletu na własnej drukarce. 
 
Punkt reklamacji biletów
 
W przypadku jakichkolwiek kłopotów z biletami (np. problemem ze zczytaniem kodu kreskowego) należy zgłosić się do punktu znajdujacego się w kasie numer 1 przy wejściu A1. 
 
Osoby niepełnosprawne
 
Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324. 
 
Gastronomia na koncercie
 
W hali ERGO ARENA w dniu koncertu funkcjonować będzie Pub Classic oraz Food Court przy wejściu A1, a także gastronomiczne punkty mobilne przy A1 oraz D3. 
 
Palenie papierosów na koncercie
 
Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach przy wejściach: D3, B3 oraz w pobliżu restauracji CLASSIC. Zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione. 
 
Czego nie można wnosić na koncert?
 
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach oraz banerów. 
 
Aparaty fotograficzne
 
Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych. 
 
Punkty medyczne  
 
Podczas trwania koncertu Pet Shop Boys w hali ERGO ARENA czynne będą punkty medyczne. Zostaną one zlokalizowane przy wejściu C1 oraz na trzeciej kondygnacji.
 
Bankomaty
 
Najbliższy hali ERGO ARENA bankomat znajduje się przy ulicy Gospody (około 300 metrów od hali).