Perkusista 2Cellos zachwyca publiczność na całym świecie

6 kwietnia 2018

Zawsze z tyłu, gdzieś na uboczu i mało widoczny, ale za to zawsze dobrze słyszany! Bez niego wielkie rockowo-popowe koncerty 2Cellos nie byłyby tym samym. Perkusista  Dusan Kranjc z wiolonczelowym duetem występuje niemal od początku, zawsze dając solowy popis swoich umiejętności. O tym, jak razem brzmią – będziemy mogli się przekonać na dwóch polskich koncertach w Gdańsku i Krakowie.

 

Mówiąc o 2Cellos zwykle na myśl przychodzą nam dwaj przystojni wiolonczeliści: Luka Sulic i Stjepan Hauser. Na koncertach występują z towarzyszeniem orkiestry bądź kilku tylko instrumentalistów. Żadne duże show tego duetu nie obędzie się jednak bez niezwykle ekspresyjnego perkusisty. Dusan Kranjc jest Chorwatem, podobnie jak wiolonczeliści. Występuje z nimi od 2011 roku. Dołączył, kiedy miał 21 lat. Luka i Stjepan zwrócili uwagę na młodszego kolegę, ponieważ w swej grze wyróżniał się dużą energią, charakterystyczną grą, wszechstronnością i talentem. Teraz towarzyszy muzykom na wyprzedanych koncertach. Uważany jest w branży za jednego z najbardziej  obiecujących młodych muzyków – perkusistów.

 

Pierwszym oficjalnym nagraniem studyjnym Dusana jest rockowo-klasyczny singiel Highway to Hell z udziałem Steve'a Vai, który można znaleźć na drugim albumie 2Cellos – In2ition, wydanym przez Sony. Ale dopiero na koncertach można się przekonać o możliwościach Dusana, tym bardziej, że wiolonczeliści pozwalają mu często na dłuższe solówki, jak w przypadku utworów Thunderstruck czy Smell Like Teen Spirit. A publiczność nie szczędzi mu owacji na stojąco! Ekspresyjne, rockowe-metolowe przeboje Rolling Stones, AC/DC, Prodigy, Muse czy Nirvany już nie mogą się na koncertach obyć bez popisów Dusana. Jego bębny i talerze słychać także w nieco spokojniejszych utworach, które  doskonale współbrzmią z wiolonczelistami, np. przy tematach z filmów: Rydwany Ognia, Rain Men, czy Gry o tron, a nawet w popowym Despacito.

 

 

Dusan Kranjc nie ogranicza się jedynie do grania z 2Cellos, choć jest to jego główne zajęcie. Elastyczność stylu, jaki prezentuje perkusista zauważyło wielu wykonawców, którzy zaproponowali mu udział w projektach z pogranicza pop, fusion, progressive i metalu. Najczęściej jednak uczestniczył w koncertach jazzowych z  muzykami, współpracującymi na co dzień z Herbiem Hancockiem, Dexterem Gordonem czy Bobbym McFerrinem – a więc z czołówką jazzmanów na świecie.

 

To jednak z 2Cellos Dusan Kranjc występuje na wielkich koncertach przy kompletach publiczności. A o tym, że jest on nieodłączną częścią występów wiolonczelistów, będzie się można przekonać 18 maja w ERGO ARENIE i 19 maja w TAURON Arenie Kraków. Bilety na obydwa wydarzenia można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.