9 marca 2012

Znana włoska sopranistka Paola Sanguinetti wystąpi podczas koncertu Andrea Bocellego, który odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Urodzona w Parmie artystka współpracuje ściśle z królem tenorów od 1997 roku.

Paola Sanguinetti wielokrotnie już wystąpowała u boku Andrea Bocellego zarówno we Włoszech jak i na całym świecie. Po raz pierwszy zaistniała znacząco w trakcie jego europejskiej trasy koncertowej w 1997 roku. Rok później wzięła udział w jego amerykańskim tournee, odwiedzając takie miasta jak: Buenos Aires, Rio de Janeiro, Miami, Nowy Jork czy Waszyngton. Później była stale obecna w trakcie koncertów Włocha w latach 2003 – 2005. W 2008 roku śpiewała z królem tenorów we Włoszech, Meksyku, Kostaryce, Nowej Zelandii oraz Australii.

Warto powiedzieć, że za każdym razem jej występy były bardzo wysoko oceniane przez krytyków – podkreśla Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje organizuje łódzki koncert Andrea Bocellego.

 

Ciekawostkę stanowi również fakt, że w 2003 roku artystka wzięła udział w japońskiej trasie koncertowej weneckiej orkiestry symfonicznej. W rezultacie zagrała 18 koncertów w największych obiektach w Japonii. – Paola Sanguinetti zdążyła już zrobić międzynarodową karierę. Jej długotrwała współpraca z Andrea Bocellim dowodzi, że jest artystką z najwyższej półki. Z pewnością będzie stanowić ciekawie urozmaicenie koncertu króla tenorów w Łodzi – przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Przypomnijmy, źe bilety na koncert Andrea Bocellego, który odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie, można nabywać za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com oraz w sieciach Ticketpro, Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.