Ostrowska „Gwiazda” wystąpiła u boku mistrzów baletu!

27 listopada 2017

Cztery dziewczynki z Grupy Baletowej „Gwiazda” z Ostrowa Wlkp. wystąpiły w spektaklu „Jezioro łabędzie” wystawionym w Poznaniu przez The Royal Moscow Ballet. Mimo tremy, poradziły sobie znakomicie, choć emocje, jak same przyznały, były ogromne.

 

Propozycja występu początkujących baletnic u boku tak renomowanych mistrzów, jakimi są tancerze z The Royal Moscow Ballet, wypłynęła od kierownictwa samego zespołu, co nie jest to wcale takie oczywiste. Jako, że promotor baletu, agencja Prestige MJM mieści się w Ostrowie Wlkp., postanowiono więc tutejszej szkole zaproponować uczestnictwo w baletowym projekcie. Patrycja Stendera, szefowa „Gwiazdy” z Ostrowa Wlkp. wytypowała cztery dziewczynki, które kilka tygodni temu rozpoczęły próby do przesłanego przez management układu choreograficznego. Były to: Lena Stefańska i Weronika Rychlewska z grupy V i uczęszczające do zespołu od dwóch lat oraz Aleksandra Lewek i Iga Lewińska z grupy IV ćwiczące już od czterech lat. Co ciekawe, przygotowania objęły także takie elementy, jak pobranie miary i uszycie specjalnych strojów na jeden wieczór dla młodych baletnic. Zwiewne sukienki przywieziono zostały z Moskwy.

 


Na trzy godziny przez rozpoczęciem przedstawienia w Sali Ziemi młode baletnice przyjechały do Poznania, gdzie odbyły kilkunastominutową próbę z udziałem profesjonalistów. Poinstruowane przez Anatolija Emelianowa – głównego tancerza, choreografa i dyrektora generalnego The Royal Moscow Ballet – zastosowały się idealnie do jego wskazówek. W pierwszym  akcie zadaniem dziewczynek było przejście po scenie, w drugim natomiast zatańczyły z balowymi maseczkami w dłoniach wraz z głównym baletmistrzem. Poradziły sobie znakomicie, choć cała czwórka przyznawała się do ogromnych emocji tuż przed wyjściem na scenę. Publiczność również doceniła występ obiecujących adeptek trudnej sztuki baletowej.

 


– Tego rodzaju wydarzenia, w których artysta zaprasza na scenę młodych muzyków czy, jak w tym przypadku tancerzy, zdarzają się niezwykle rzadko. Świetnie, że mogliśmy sprawić radość młodym wykonawczyniom – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która jest promotorem polskiego tournée The Royal Moscow Ballet.

 

 


Do końca trasy pozostały jeszcze trzy miasta, w których moskiewscy tancerze zaprezentują spektakl ”Jezioro Łabędzie”. Będą  to: Zabrze – 28 listopada, Dom Muzyki i Tańca, Krakowie – 29 listopada, TAURON Arena oraz Warszawa – 30 listopada, COS Torwar. Bilety można jeszcze nabywać za pośrednictwem stron: www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

Galeria