Ostatnie godziny zgłoszeń do „Jarocin – Antyfest Antyradia”

22 kwietnia 2016

Pozostały ostatnie godziny przyjmowania zgłoszeń do konkursu młodych zespołów Jarocin – Antyfest Antyradia! Połączenie dwóch największych przeglądów muzycznych w naszym kraju wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród młodych zespołów jak i uczestników tegorocznej edycji. Jak potwierdza historia tych przeglądów, tegoroczni laureaci bez wątpienia otrzymają przepustkę do kariery!

 

Proces przyjmowania zgłoszeń zakończy się już 24 kwietnia. Aplikacje można przesyłać za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.antyradio.pl. Przypominamy, że prawidłowe zgłoszenie musi zawierać: nazwę zespołu, jego skład, krótką notatkę o grupie, zdjęcie wykonawcy, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe osoby zgłaszającej, trzy utwory, których wykonawca jest autorem w formacie mp3, a także jedno nagranie z próby zespołu lub koncertu– dowolnym urządzeniem cyfrowym w formacie video o długości 30 sekund.

 

– W ostatnich dniach możemy zaobserwować zwiększoną dynamikę napływania zgłoszeń. Przegląd jak i tegoroczna edycja Jarocin Festiwal cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Możliwości promocyjne zespołu jakie daje Jarocin – Antyfest Antyradia pobudzają wyobraźnie, a perspektywa zagrania przed zespołem Slayer dla większości młodych zespołów jest spełnieniem marzeń – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka zorganizuje Jarocin Festiwal 2016.

 

 

Po zakończeniu etapu zgłoszeń specjalna komisja wybierze 60 kapel, które otrzymają przepustkę do kolejnej części – głosowania internetowego. Internauci wybiorą 30 zespołów, które będą miały możliwość zaprezentowania się podczas przesłuchań na żywo, w jednym z pięciu polskich miast, gdzie odbędą się eliminacyjne koncerty. Półfinał konkursu odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Awansuje do niego 12 zespołów, wyłonionych podczas eliminacyjnych koncertów. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do finału.

 

Ostatni etap przeglądu odbędzie się już na scenie Jarocin Festiwal 2016, a na finalistów oprócz licznej publiczności będą czekały znakomite nagrody. Zwycięzca między innymi otrzyma 6000 złotych, statuetkę „Złotej Kosy”, będzie też mógł zagrać przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, amerykańskim zespołem Slayer. Laureat zostanie też otoczony opieką jednej z wytwórni muzycznych, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym w Polsce.

 

Poprzednie edycję Jarocińskich Rytmów Młodych oraz Antyfest Antyradia potwierdzają ogromny wpływ jakie wywierają na polską scenę muzyczną i sukcesywnie co roku kreują nowe zespoły.

 

– Jarocin otworzył przed nami możliwości, o których wcześniej marzyliśmy. Kto był i śledził zeszłoroczną edycję festiwalu ten wie, że była zupełnie wyjątkowa – nasze największe szczęście polega chyba na tym, że trafiliśmy tam właśnie w tym konkretnym roku – twierdzi Tomasz Miśkiewicz, basista zespołu Blue Deep Shorts zwycięzca poprzedniej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych.

 

– Wystarczy spojrzeć na poprzednie lata, by przekonać się, że dla wielu zespół jest to jedyna droga, by zaistnieć w branży muzycznej. Blue Deep Shorts pod okiem legendarnego Leszka Biolika nagrywają nowy singiel. Bracia Mattia i Elie Rosinski z BeMy wydali właśnie debiutancki album „Grizzlin”. Magnificent Muttley oraz Curly Heads ponownie zagościł na deskach jarocińskiej sceny – przekonuje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM

 

Przypomnijmy, że Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7-9 lipca. Festiwal po raz drugi zorganizuje agencja Prestige MJM, a jednym z najważniejszych partnerów imprezy będzie Antyradio.

Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

 

Galeria