16 sierpnia 2013
Zainteresowanie tzw. rybnickim sektorem w trakcie koncertu Roda Stewarta, do którego bilety można nabywać za 49 zł, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ciągu dwóch tygodni sprzedanych zostało kilka tysięcy biletów. Teraz do sprzedaży trafił ostatni tysiąc specjalnych wejściówek. 
 
Rybnicki sektor w trakcie koncertu Roda Stewarta to wspólna idea prezydenta Rybnika Adama Fudalego i przedstawicieli agencji Prestige MJM. To forma podziękowania dla rybniczan za współpracę przy organizacji poprzednich dwóch koncertów wielkich gwiazd muzyki na Stadionie Miejskim w Rybniku. Bilety do specjalnego sektora można było nabywać – zgodnie z zasadami promocji – w cenie 49 zł. 
 
Po ogłoszeniu promocji zainteresowanie było tak duże, że wszystkie wejściówki, które pierwotnie planowaliśmy wprowadzić do sprzedaży, rozeszły się w trzy dni. Szybko musieliśmy więc zwiększyć ich liczbę – przypomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.
 
Tempo sprzedaży biletów nie spadało również w kolejnych dniach i tym samym także ta kolejna pula wejściówek rozeszła się w expressowym tempie. Zgodnie z zapowiedzią promocja skończyła się 15 sierpnia. Ponieważ jednak zainteresowanie biletami wśród mieszkańców Rybnika nadal jest bardzo duże organizatorzy wygospodarowali jeszcze dodatkowy 1.000 biletów.
To już ostatnie wejściówki po 49 złotych. W momencie, gdy ich pula się wyczerpie promocja przygotowana dla mieszkańców Rybnika definitywnie się zakończy – tłumaczy Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. 
 
Rybnicki sektor to jednak zaledwie jedna z kilku inicjatyw związanych z koncertem Roda Stewarta. Organizatorzy tego wydarzenia ogłosili również dwa konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody: wycieczka do Paryża dla dwóch osób, bilety na wszystkie koncerty, które zorganizuje w przyszłym roku agencja Prestige MJM czy szkolne wyprawki dla dzieci. Co zrobić, żeby je zdobyć?
 
Wystarczy wziąć udział w jednym z dwóch konkursów. Pierwszy odbywa się pod hasłem "Zapromuj Rybnik w Polsce!". Szansę na zdobycie głównej nagrody mają wszyscy, którzy za pomocą telefonu komórkowego lub kamery nagrają krótki filmik zapraszający do udziału w koncercie Roda Stewarta. Takie nagranie należy przesłać na adres: [email protected]. Drugi z konkursów polega na przesłaniu zdjęcia, które w jak najlepszy sposób obrazować będzie jak wszyscy wspólnie bawiliśmy się na poprzednich koncertach w Rybniku (Bryan Adams i Guns N’Roses). Zdjęcia należy przesyłać na adres: [email protected]. W obu przypadkach zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 20 sierpnia. Szczegółowe zasady konkursów znajdują się na stronie www.imprezyprestige.com.  
 
Generalnie bilety na koncert Roda Stewarta można natomiast nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com, www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.