Ostatnia pula biletów na koncert w Gdańsku, a Timberlake podbija kolejne miasta na trasie

27 maja 2014
Justin Timberlake nie zwalnia tempa. W miniony piątek artysta wystąpił w Abu Dhabi. Oklaskiwała go licząca ponad 20 tysięcy osób publiczność. Był to 69 koncert z serii 120, jakie znalazły się w rozpisce "The 20/20 Experience World Tour". W poniedziałek, 26 maja wokalista ze swoim zespołem zawitał do Turcji. Zaśpiewał na stadionie w Stambule. Był to pierwszy w historii solowy koncert Justina w tym kraju.
 
Obecne show wokalisty trwa około 150 minut (z jedną 10-minutową przerwą) i zawiera mniej więcej 30 utworów. Dość różnorodnych. Zarówno pochodzących z ostatniej płyty, m.in.: "Pusher Love Girl", "Suit and Tie", "Take Back The Night" czy "Mirrors", jak i starszych, dobrze znanych hitów. Wśród nich znalazły się "LoveStoned", "Senorita", "Rock Your Body", "Sexy Back", "Cry Me A River" oraz "What Goes Around… Comes Around".
Justina Timberlake'a możemy obecnie słuchać w rozgłośniach radiowych w najnowszym utworze "Love Never Felt So Good", który jest wyjątkowym duetem z Michaelem Jacksonem. Utwór ten znalazł się na pośmiertnej, wydanej kilkanaście dni temu, płycie Króla Popu  "Xscape". Ale nie jest to jedyny hołd dla Jacksona. Podczas koncertów
na obecnej trasie Justin Timberlake wykonuje "Human Nature", jeden z utworów Michaela. Są też inne covery. Wokalista sięgnął m.in. po piosenkę Elvisa Presley'a "Heartbreak Hotel" oraz "Jungle Boogie" zespołu Kool & The Gang.
 
Show Justina przygotowane jest z ogromnym rozmachem. Tłoczno jest też na samej scenie. Grający na żywo zespół, chórki wspomagające wokalistę, tancerze… Zaś Justin nie tylko świetnie śpiewa i tańczy (i to bez zadyszki), ale też znakomicie wygląda. Na tej trasie w strojach specjalnie zaprojektowanych przez słynnego projektanta Toma Forda. Warto dodać, że Ford ubrał też Justina na jego ślub z aktorką Jessicą Biel, który odbył się jesienią 2012 roku.
 
To kwestia jego osobowości. Cokolwiek nałoży, wygląda elegancko, ale niezobowiązująco – tak o wokaliście powiedział w jednym z wywiadów Tom Ford. Z myślą o "The 20/20 Experience World Tour" projektant przygotował w sumie ponad 600 elementów garderoby zarówno dla Justina jak i jego ekipy.
 
19 sierpnia będzie najważniejszym dniem dla polskich miłośników talentu Justina Timberlake'a. Tego dnia wokalista pojawi się na gdańskim stadionie PGE Arena, który sprawdził się już jako miejsce koncertów największych gwiazd światowej sceny muzycznej (w ostatnich dwóch latach wystąpili tu latynoska piosenkarka Jennifer Lopez oraz jedna z rockowych legend, zespół Bon Jovi). Wszystko wskazuje na to, że Justin Timberlake zgromadzi komplet, czyli 40 tysięcy osób na widowni stadionu. 26 maja, do sprzedaży trafiła ostatnia pula biletów na koncert, który przez wielu określany jest mianem największego muzycznego wydarzenia tego sezonu w Polsce. Bilety można kupować poprzez stronę: www.imprezyprestige.com, w systemie sprzedaży eBilet I Eventim.