21 stycznia 2016

Arabski hummus, bezalkoholowe piwo indyjskiej receptury, guma do żucia i bezwzględny zakaz dodawania do posiłków orzechów – to tylko niektóre wymagania formacji Peter Hook & The Light tuż przed koncertem, który odbędzie się w warszawskim klubie Stodoła. Współzałożyciel grup Joy Division oraz New Order wystąpi w Polsce już 30 stycznia!

 

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących wizyty legendarnego basisty Joy Division w naszym kraju. Peter Hook przedstawił m.in. swoje wymagania dotyczące wyposażenia garderób oraz wytyczne odnoszące się do składników, z których przygotowane zostaną ciepłe posiłki dla całego zespołu. Podczas gdy lista z wymaganiami byłego muzyka jednej z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych formacji na świecie mogłaby szokować, legendarny Peter Hook stawia na zdrowie i prostotę. Największym wyzwaniem dla osób zajmujących się zapleczem cateringowym okazała się alergia muzyków na orzechy, nakazująca wyeliminować nawet śladowe ilości tych produktów z pieczołowicie skomponowanego menu.

 

 

Wśród wytycznych dotyczących produktów spożywczych, które muszą się pojawić w garderobie znalazły się m.in. świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy, warzone według tradycyjnej indyjskiej receptury bezalkoholowe brytyjskie piwo Cobra, popularny w kuchni arabskiej hummus, dwie butelki markowego wina, brytyjskie chipsy marki Walkers, słone przekąski oraz paczka gum do żucia. Brytyjski basista postawił również na ciepłe napoje, dużą porcję warzyw oraz wysokiej jakości sery różnych gatunków. Jak przyznaje organizator wydarzenia, w przypadku tych wymogów trudno mówić o nadmiernej ekstrawagancji.

 

Wymagania dotyczące garderób i ich wyposażenia, sprecyzowane w riderze, nie uległy zmianom od lipcowego występu artysty podczas Jarocin Festiwal 2015. Bez wątpienia, także tym razem nie będzie żadnych problemów z ich spełnieniem. W przypadku formacji Peter Hook & The Light, możemy wręcz mówić o minimalistycznych wymaganiach muzyków. W porównaniu z oczekiwaniami wielu innych światowych gwiazd estrady, tym razem lista produktów ogranicza się bowiem do kilku stron – przyznaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje styczniowy koncert w „Stodole”.

 

Muzycy z grupy Peter Hook & The Light, który rozpoczynają właśnie swoją międzynarodową trasę koncertową, przedstawili również wytyczne, dotyczące wyposażenia backstage'u. Wnętrza garderób, w których w dniu koncertu przebywać będą artyści, zostaną wyposażone m.in. w stoliki do kawy, kanapy, składane i wyściełane krzesła, duże lustra oraz łagodne oświetlenie.

 

Peter Hook wraz z zespołem przyjedzie do Warszawie w dniu wydarzenia, tuż po wcześniejszym koncercie w czeskiej Pradze. Już teraz wiadomo również, że w trakcie występu w warszawskim klubie Stodoła,  znany z niespotykanych umiejętności gry na gitarze basowej Hook zaprezentuje oddanej polskiej publiczności nowe aranżacje najbardziej rozpoznawalnych utworów z repertuaru grup Joy Divison oraz New Order.

 

Koncert formacji Peter Hook & The Light odbędzie się 30 stycznia 2016 roku w warszawskim klubie „Stodoła”. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

 

 

Galeria