Ørganek i Dziwna Wiosna wystąpią przed Kings of Leon!

27 kwietnia 2022

Polskie zespoły Ørganek i Dziwna Wiosna rozgrzeją publiczność tuż przed koncertem Kings of Leon 21 czerwca na Tarczyński Arenie Wrocław. Zapowiada się spektakularne rozpoczęcie lata tego roku, na którym nie może zabraknąć żadnego fana dobrego, rockowego grania. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM. Bilety można kupować na stronie www.biletserwis.pl.

 


Koncert Kings of Leon w Polsce na Tarczyński Arenie Wrocław będzie wyjątkowy nie tylko dlatego, że zespół powraca do Polski po sześciu latach przerwy. Grupa właśnie wybrała polskich artystów, którzy rozgrzeją atmosferę tuż przed jej występem. Postawiła na soczyste, rockowe brzmienia: Ørganka i Dziwną Wiosnę. Obydwa zespoły zdobyły już uznanie publiczności i krytyki, o czym świadczą chociażby nominacje do tegorocznej edycji Fryderyków – nagród polskiego przemysłu muzycznego.


Ørganek to typowo festiwalowy zespół, fani mogli go usłyszeć m.in. na Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie i wiele innych. Tomasz Organek, lider i założyciel formacji był dyrektorem Męskiego Grania w 2016 i 2017 roku, a zespół – trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch krążków koncertowych MGO, które pokryły się platyną. Grupa wydała trzy płyty długogrające. Pierwsza „Głupi” z 2014 roku nominowana była do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock, a druga – „Czarna Madonna” z 2016 roku zdobyła tę nagrodę w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku 2017. Obydwa albumy uzyskały status platynowej płyty. Jesienią 2021 roku, po pięciu latach, zespół wydał trzeci studyjny krążek pt. „Na razie stoję, na razie patrzę“, który także uzyskał nominację do tegorocznych Fryderyków. Promuje go utwór „Pogo”, w którym autor mówi o coraz większych podziałach w naszym społeczeństwie, co nie napawa go optymizmem. Rockowe, chwilami dość ostre brzmienia Ørganka zjednały my fanów w całej Polsce. Na Facebook’u zespół obserwuje około 170 tysięcy osób.


Zespół Dziwna Wiosna został szybko okrzyknięty nadzieją polskiego rocka, a nawet “Christiną Aguillerą grunge” i “Wilkami death metalu”. Formację tworzą: gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk. Choć zespół powstał przed dwoma laty, razem zaczęli grać już w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. W pandemii postanowili jednak zacząć od nowa, wydając piosenkę „Niepewność”, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź”. Wszystkie te numery chętnie puszczały rozgłośnie radiowe. Za debiutancki album pt. „Dziwna Wiosna” zespół został w tym roku nominowany do nagrody Fryderyków w kategorii Album Roku Rock / Metal. – Kings Of Leon to jeden z najfajniejszych zespołów na świecie, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przed nimi zagramy – mówi Dawid Karpiuk, wokalista i gitarzysta Dziwnej Wiosny. – Widziałem ich kilka razy na żywo i zawsze było genialnie, więc dla mnie to podwójna frajda. Zagramy piękne rzeczy i zabierzemy publiczność w kosmos.

 

Ørganek i Dziwna Wiosna to idealny wstęp do dania głównego wieczoru, jakim będzie koncert Kings of Leon. Zapowiada się więc prawdziwie rockowy wieczór z takimi przebojami jak „Use Somebody” czy „Sex on Fire” na deser. Lepszego rozpoczęcia lata we Wrocławiu nie można było sobie wymarzyć – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która organizuje wydarzenie.

 

Koncert Kings of Leon, przed którymi wystąpią Dziwna Wiosna i Ørganek odbędzie się 21 czerwca na Tarczyński Arenie Wrocław. Bilety do nabycia na biletserwis.pl.

 

Na wydarzenie zapraszają: Prestige MJM, Miasto Wrocław, Strefa Kultury Wrocław oraz Radio Zet.