16 lutego 2018

Emeli Sandé otrzymała z rąk księcia Karola Order Imperium Brytyjskiego. Tym samym dołączyła do grona prestiżowych artystów, w którym znajdują się już m.in. Elton John i Rod Stewart. Brytyjska artystka 2017 roku już za kilka dni zaśpiewa w ICE Kraków Congress Centre.

 

Na galę do Pałacu Buckingham Emeli Sandé przybyła w towarzystwie swoich najbliższych – mamą, ojcem i siostrą. Miała na sobie długą suknię w geometryczne wzory o zdecydowanych kolorach, która odsłaniała czarne obcasy, a złote zamki w charakterystycznym kroju dodawały tylko elegancji. Wyglądała niezwykle elegancko, gdy rozmawiała z księciem Walii podczas ceremonii.


Kilka dni temu, w relacji na Instagramie z tego wydarzenia, nie kryła wielkiego wzruszenia, że w takiej chwili może być z osobami, które kocha i ją wspierają:
– Co za niesamowity dzień! Móc spędzić go razem z moją rodziną, to było dla mnie marzenie! Bez ich poświęcenia, nieustającej ciężkiej pracy i wsparcia, nie byłabym teraz w tym miejscu, gdzie jestem… To oni zainspirowali mnie, abym wierzyła, że wszystko jest możliwe i że miłość wszystko zwycięża. Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że ich mam i za tę niesamowitą podróż.

 

 

Order Imperium Brytyjskiego wręczył Emeli Sandé książę Karol. Artystka została nominowana do tego odznaczenia w ramach zeszłorocznych obchodów jubileuszu Królowej Brytyjskiej Elżbiety II. Artystkę doceniono za wkład w muzykę. W uroczystości podkreślono, iż jest laureatką wielu prestiżowych nagród i autorką hitów, które popularnością wykraczają poza Wielką Brytanię. Niemniej ważne było też, że wokalistka angażuje się w akcje społeczne. Brała udział w zbieraniu funduszy na walkę przeciwko wirusowi Ebola w Zachodniej Afryce, a także w Bridge Over Troubled Water – w odpowiedzi na tragiczny pożar wieżowca Grenfell w Londynie w 2017 roku.  Trzy lata wcześniej nagrała charytatywny singiel „Do They Know It's Christmas?”. Podczas gali zauważono także, że Emeli Sandé, zanim weszła do przemysłu muzycznego, była bardzo zdecydowana, aby najpierw ukończyć swoje studia. Jest absolwentką Uniwersytetu w Glasgow z dyplomem lekarza neurologii.

 

Wraz z wokalistką Orderami Imperium Brytyjskiego nagrodzono m.in. 70-letnią Sandie Shaw – również za zasługi w dziedzinie muzyki; oficera policji, który broniąc kobiety z dwójką dzieci, został dźgnięty w głowę, a także chirurga w dziedzinie przeszczepu płuc.

 

Laureatka Orderu Imperium Brytyjskiego – Emeli Sandé – już w najbliższy czwartek zaśpiewa w Polsce. Będzie to jej pierwsza wizyta w naszym kraju. Fani z pewnością usłyszą na żywo największe przeboje artystki, takie jak: „Read All About It”, „My Kind of Love”, „Hurts”, „Clown”, „Beneath You Beautiful”. „Next To Me” czy „Daddy”.
Emeli Sandé wystąpi 22 lutego w ICE Kraków Congress Centre. Bilety na koncert można nabywać w za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.