Orcheston zabrzmi elektronicznie i symfonicznie już w środę!

11 kwietnia 2023

Największe przeboje muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach już w środę wybrzmią w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wystąpią m.in. Beata Kozidrak, Natalia Kukulska, Nick Sinckler i Piotr Kupicha. Symfoniczne brzmienie zapewni Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a całość poprowadzi Gromee – popularny DJ i producent muzyczny. Bilety jeszcze są, można je nabyć na www.biletserwis.pl, a start o godzinie 20:00.

 


Nowatorski pomysł Gromeego, aby największym hitom muzyki elektronicznej nadać nowe życie w symfonicznych aranżacjach, już w poprzednich edycjach okazał się być absolutnym hitem. Orcheston przypadł do gustu zarówno fanom klasycznej rozrywki jak i tanecznych imprez. Jedni i drudzy odnajdują w nim nieszablonowe połączenie hitów królujących w dyskotekach, ale tu  granych przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Repertuar jest  bardzo różnorodny.  Zabrzmią zarówno pierwsze utwory uznawane za elektroniczne, a dzisiaj kultowe, takie jak „Popcorn” zespołu Hot Butter, „Das Model” Kraftwerk i „I Feel Love” Donny Summer, jak również tylko nieco młodsze: „Chariots of Fire” Vangelisa, „Sweet Dreams” Eurythmics, „Oxygene part IV” Jeana Michela Jarre i „Enjoy The Silence” Depeche Mode. Nie zabraknie przebojów zaledwie kilkuletnich, takich wykonawców jak Swedish House Mafia, Armin Van Buuren, David Guetta. Doboru wszystkich utworów dokonał Gromee. Producent muzyczny i DJ korzystał z pomocy Ireneusza Boczka – pianisty i aranżera oraz Michała Woźniaka – kompozytora, którzy rozpisali dźwięki elektroniczne na partyturę, przydzielając odpowiednie partie skrzypcom, altówkom, instrumentom dętym i perkusyjnym oraz pozostałym.  Jak bogate brzmienia udało się dzięki temu uzyskać – można się przekonać jedynie na koncercie na żywo.


Do udziału w kolejnej edycji wydarzenia zaproszone zostały w tym roku dwie polskie top wokalistki: Beata Kozidrak i Natalia Kukulska.  Pierwsza z nich to nieodłączny głos Orchestonu, wzięła udział we wszystkich dotychczasowych  koncertach, a teraz zaśpiewa po raz czwarty. W poprzednich występach prezentowała m.in. swoją wersję wielkiego hitu Donny Summer „Sweat Dremas”. Co zaśpiewa tym razem? Artystka na razie tego nie zdradziła. Wiadomo natomiast co przedstawi inna bohaterka koncertu. 
Zaproszenie do zaśpiewania na Orchestonie Natalia Kukulska przyjęła po raz pierwszy i to nie bez entuzjazmu. Wokalistka zdradziła, że jest wielką fanką zespołu Depeche Mode i jedną z piosenek tego zespołu zaśpiewa podczas środowego koncertu w Krakowie. Będzie to “Enjoy The Silence”. Wcześniej z repertuarem brytyjskiej grupy mierzyli się Mateusz Ziółko, Kayah i Michał Szpak. Jak poradzi sobie Natalia Kukulska? Odpowiedź tylko na koncercie!


W partiach solowych wystąpią także Nick Sinckler – amerykański artysta o niezwykłych możliwościach wokalnych, a także znany z przebojów popowych, wokalista zespołu Feel – Piotr Kupicha. Jak zawsze zaprezentuje się także Sara Chmiel-Groma, żona Gromeego i wokalistka zespołu Łzy. Zaproszone zostały także dwie artystki młodego pokolenia. Pierwsza z nich to Basia Gąsienica-Giewont – wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa pochodząca z Zakopanego, która współpracowała m.in. z Adamem Sztabą i Grzegorzem Turnauem. Druga to Marta Gałuszewska, zwyciężczyni ósmej edycji polskiego programu muzycznego “The Voice of Poland” w 2017 roku, uczestniczka polsatowskiego hitu „Twoja twarz brzmi znajomo”.


Artystom towarzyszyć będzie chórek w składzie: Jan Radwan, Piotr Tazbir, Sara Chmiel i Justyna Jarzębińska.


Orcheston odbędzie się już 12 kwietnia, początek o godzinie 20:00. Bilety na koncert wciąż są w sprzedaży. Kupić je można na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM, a mecenasem BUKOVINA Resort.