14 marca 2017

Justin Timberlake, Bruno Mars oraz Michael Buble. Z kolei z mocniejszych brzmień: Aerosmith i U2. To lista ulubionych wykonawców trzech muzyków z Il Volo. Na co dzień starają się jednak popularyzować operę. Dlatego też w ich repertuarze oprócz wielkich przebojów muzyki popowej i rockowej znajdują się najsłynniejsze utwory muzyki klasycznej. Wszystko razem daje niezapomniany efekt. W rezultacie ich koncerty mają niesamowity klimat. Będzie się można o tym przekonać 26 czerwca w Warszawie.

 

Najnowsza płyta DVD Il Volo „Notte magica” z muzyką, która wcześniej była wykonywana przez Trzech Tenorów to, jak mówią członkowie tria, wyjątkowy projekt. Właśnie na tym albumie, zespół po raz pierwszy śpiewa operę. I to z kim? Młodym wokalistom towarzyszy sam Placido Domingo – jeden z trójki niezapomnianych tenorów! Wcześniej Włosi z Il Volo prezentowali się w repertuarze nieco lżejszym, określanym, jako pop-opera, czego najdobitniejszym przykładem jest choćby ich wielki przebój „Grande Amore”.

 

 

Teraz klasyczny projekt z płytą „Notte magica” Il Volo kieruje z myślą o słuchaczach młodego pokolenia. Piero, Ignazio i Gianluca przyznają, że poprzez ten krążek i turnée, chcą popularyzować włoską klasykę i utwory operowe, zwłaszcza wśród młodych osób. Ale czy to oznacza, że sami słuchają tylko takiej muzyki? Oczywiście, że nie.
– To, że śpiewamy operę nie oznacza, że nie słuchamy innych gatunków muzycznych – powiedział Gianluca Ginoble w wywiadzie dla jazzsoul.pl. Tenorzy wychodzą z założenia, że muzyka sama w sobie jest piękna. – Jesteśmy młodzi, więc poza tym słuchamy też popu. Jakich zatem wykonawców preferują, w chwilach wolnych od prób i koncertów? Są to: Bruno Mars, Justin Timberlake czy Michael Buble.

 

Tenorzy z Il Volo przyznają się także do słuchania nieco cięższego brzmienia, w wykonaniu U2, czy Aerosmith. Utwory tych dwóch formacji znalazły się zresztą na płycie Il Volo z 2012 roku, zatytułowanej „We are love”. Są na niej zarówno „Beautiful Day” formacji U2, jak również włoska wersja hitu amerykańskiej formacji Aerosmith „I Do not Wanna Miss Thing”. Piero, Ignazio i Gianluca przyznają, że śpiewanie czyichś utworów, a zwłaszcza klasycznych arii, jest zadaniem znacznie trudniejsze, ponieważ tę muzykę wszyscy doskonale znają. Łatwiejsze zatem jest prezentowanie własnego dorobku.

 

 

Czy tenorzy z Il Volo przedstawią jedynie klasyczny, operowy repertuar? Czy w ich wykonaniu usłyszymy także nieco lżejsze utwory? O tym wszystkim będzie się można przekonać podczas pierwszego koncertu w Polsce, który zaplanowano 26 czerwca w warszawskiej hali Torwar. Występ organizuje agencja Prestige MJM. Wejściówki na wydarzenie można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.