20 września 2019

Sarah Brightman – niekwestionowana diva i królowa musicalowych scen za miesiąc wraca do koncertowania! Tym razem HYMN World Tour przyjedzie do Europy! Polska ma to szczęście, że znajduje się na krótkiej liście jedenastu krajów, które artystka odwiedzi. Jak będzie wyglądał koncert? Czego można się spodziewać?


Sarah Brightman jest najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się sopranem na świecie. Określana mianem pioniera stylu muzyki classical crossover słynie ze swojego ponad trzy oktawowego głosu. To jedyna na świecie artystka, która jednocześnie osiągnęła najwyższe noty na listach przebojów muzyki rozrywkowej i muzyki klasycznej. Jej głos rozbrzmiewa w teatrach, arenach, katedrach, centrach światowego dziedzictwa i stadionach olimpijskich na całym świecie! Swoją twórczością Sarah Brightman wykracza poza określony gatunek muzyczny, jednocząc wiele inspiracji i wpływów w unikalny dźwięk i wizję. Dziś pozostaje wśród najbardziej znanych wykonawców na świecie, a sprzedaż jej płyt sięgnęła 30 milionów sztuk, za które otrzymała ponad 180 złotych i platynowych nagród w ponad 40 krajach.

 

 

Nic więc dziwnego, że grono fanów Sarah Brightman, rozsiane po całym świecie, śledzi jej napięty grafik koncertowy. Najnowsza płyta artystki, tak samo jak poprzednie, odniosła duży sukces. By tak się stało, wokalistka spędziła koniec poprzedniego i początek tego roku koncertując w Ameryce Południowej. Z kolei luty i marzec spędziła w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, by następnie w kwietniu zaśpiewać dla fanów w Japonii. Wakacje i ciepłą jesień artystka przeznaczyła na odpoczynek, ale już 20 października powraca na trasę koncertową, która zaplanowana została w Europie. Sarah Brightman odwiedzi: Bułgarię, Rumunię, Ukrainę, Rosję, Finlandię, Estonię, Litwę, Łotwę, Czechy i Wielką Brytanię, gdzie zakończy tę część trasy koncertowej. Na Polskę i halę COS Torwar w Warszawie przyjdzie czas 6 listopada 2019 roku. Wieczór z Sarah Brightman zapowiada się niezwykle. Artystka i jej fani udostępnili już fragmenty nagrań.

 

 

Gwiazda musicalowych scen zadbała o każdy szczegół. Majestatyczny chór w tle nadaje aury tajemnicy,  a wspaniałe stroje wysadzane kryształkami Swarovskiego, które ma na sobie artystka zostały wykonane z wielką precyzją i godne są prawdziwej królowej. Tiary, korony i diadem podkreślają nadzwyczajność wokalistki. Wspaniała gra świateł, wystrój na wzór trójkątnych, metalowych piszczałek w organach – to wszystko sprawia wrażenie, że w momencie jej występu, nie liczy się nic więcej. Muzyczną całość wykańcza wyglądająca zza świateł orkiestra. Podczas polskiego koncertu artystce towarzyszyć się znakomita i ciesząca się uznaniem na całym świecie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z Krakowa.

 

Nie bez znaczenia okazał się również dobór gości specjalnych artystki. Opublikowane na jej profilu społecznościowym wideo z Narcisem Inau – fantastycznym kontratenorem z Rumunii, którego polska publiczność mogła podziwiać podczas koncertu Royal Christmas Gala przed dwoma laty w Łodzi – przedstawia się imponująco. Oboje prezentują się i śpiewają wyśmienicie. Można by wręcz powiedzieć, że stając na jednej scenie rywalizują ze sobą .

 

 

Sarah Brightman i jej goście specjalni zaprezentują utwory nie tylko z nowego albumu „HYMN”, ale także niezapomniane przeboje artystki już 6 listopada w COS Torwar w Warszawie. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Bilety do nabycia na: prestigemjm.com.