18 lutego 2019

Pianiści z Bel Suono dali wirtuozerski popis swoich umiejętności. Za ten kunszt publiczność nagrodziła ich oklaskami na stojąco. Pierwszy koncert rosyjskich artystów, którzy dopiero zaczynają koncertować poza Rosją, odbył się w ICE Kraków Congress Centre. Przedstawiamy krótką relację wideo z tego wydarzenia.

 

 

To był koncert nie tylko dla miłośników klasyki. W czasie ponad dwugodzinnego występu Bel Suono pokazało różne odcienie dobrze znanych utworów ze świata klasyki, ale także przedstawili w zupełnie nowych aranżacjach przeboje muzyki rozrywkowej. Publiczność wysłuchała m.in. „Marsza tureckiego Mozarta”, „Lot trzmiela”, „Taniec z szablami”, fragmentów z opery „Carmen”, „Cyrulik sewilski” oraz „Wesele”. Wybrzmiały także Bolero Ravela, 5 Symfonia Beethovena oraz „Lato” i „Zima” Vivaldiego. Wielkie wrażenie na słuchaczach zrobiła interpretacja „Bohemian Rhapsody” oraz temat do filmu „Gran o tron”. Słuchacze byli zachwyceni i nagrodzili Bel Suono owacjami na stojąco!


Pierwszy koncert trio fortepianowego Bel Suono odbył się 15 lutego w ICE Kraków. Organizatorem wydarzenia była agencja Prestige MJM.