Ogromne zainteresowanie przeglądem „Jarocin – Antyfest Antyradia”!

13 maja 2016

Aż 470 zespołów z całej Polski zgłosiło się do tegorocznej edycji przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”, towarzyszącego festiwalowi w Jarocinie! Do kolejnego etapu jurorzy wyselekcjonowali 60 zespołów, które teraz oceniają internauci. 21 maja rozpoczną się ogólnopolskie przesłuchania. Do tego etapu dotrze 30 kapel. Laureata poznamy podczas festiwalu w Jarocinie (7-9 lipca).

 

"Jarocin – Antyfest Antyradia" to połączenie dwóch zasłużonych i cieszących się długą tradycją przeglądów młodych kapel – Jarocińskich Rytmów Młodych oraz Antyfestu Antyradia. W bieżącym roku organizatorzy tych dwóch kultowych imprez postanowili połączyć swoje siły, by jeszcze skuteczniej szukać młodych talentów, które wystąpią na scenie głównej Jarocin Festiwal 2016 oraz otrzymają profesjonalne wsparcie w wydaniu swojej pierwszej płyty.

 

– Jarociński przegląd młodych zespołów ma bardzo długą i imponującą tradycję. Od samego początku było dla nas jasne, że to właśnie ten element festiwalu powinien być tym, co wyróżnia Jarocin Festiwal na tle innych imprez tego rodzaju w Polsce. Tegoroczne połączenie sił Jarocińskich Rytmów Młodych oraz Antyfestu Antyradia wpłynęło na jeszcze większe zainteresowanie konkursem niż dotychczas! Liczba zgłoszeń przekroczyła nasze oczekiwania i jest najlepszym dowodem na to, że jarociński przegląd jest nadal bardzo potrzebny młodym twórcom – ocenia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje Jarocin Festiwal.

 

 

Proces przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji przeglądu zakończył się 24 kwietnia. Nadesłane aplikacje zostały zweryfikowane przez  komisję złożoną z krytyków oraz ekspertów z branży muzycznej. Do kolejnego etapu zakwalifikowano 60 kapel. Można na nie głosować do 15 maja na antyradio.pl. Internauci wybiorą 30 zespołów, które zaprezentują się podczas przesłuchań na żywo, w jednym z pięciu polskich miast. Eliminacyjne koncerty odbędą się w: Sopocie (21 maja, Scena), Poznaniu (27 maja, U Bazyla), Zabrzu (28 maja, CK Wiatrak), Warszawie (2 czerwca, Hydrozagadka) oraz w Lublinie (5 czerwca, ACK Chatka Żaka).  Obok uczestników konkursu na scenie wystąpią też dobrze znani wykonawcy rockowi, a wśród nich: Milczenie Owiec, CHUPA, Oberschlesien, Magnificent Mutley, OCN oraz SIQ.

 

– To, co nas cieszy, to po pierwsze bardzo duża liczba zgłoszeń, po drugie – wysoki poziom nagrań. Teraz oddajemy kapele w ręce internautów, a potem spotkamy się oko w oko z trzydziestoma najlepszymi zespołami. Dodam, że nie mogę doczekać się etapu koncertowego, bo tak naprawdę występy na żywo zweryfikują to, czy zespół potrafi grać, czy nie! – przyznaje Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia.

 

Półfinał konkursu „Jarocin – Antyfest Antyradia” odbędzie się 18 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Awansuje do niego 12 młodych formacji, wyłonionych podczas koncertów eliminacyjnych. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do ścisłego finału.

 

Ostatni etap przeglądu odbędzie się już na scenie Jarocin Festiwal 2016, a na finalistów oprócz licznej publiczności będą czekały znakomite nagrody. Zwycięzca otrzyma m.in. 6 tys. złotych, statuetkę „Złotej Kosy” oraz zagra przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, amerykańskim zespołem Slayer. Laureat zostanie także otoczony opieką jednej z wytwórni muzycznych, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym w Polsce.

 

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7-9 lipca. Po raz drugi zorganizuje go agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka, a jednym z najważniejszych partnerów imprezy będzie Antyradio. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.