Ogromne zainteresowanie koncertem Andrei Bocellego w Poznaniu

27 lipca 2018

Zainteresowanie koncertami Andrei Bocellego w Polsce jest ciągle bardzo duże. Sprzedaż biletów na jego przyszłoroczny występ w Poznaniu utrzymuje się na stałym i niezwykle wysokim poziomie. Analiza danych sugeruje, że może to być największy do tej pory koncert stadionowy tego artysty w Polsce. A ponadto już teraz wiele wskazuje na to, że zostanie on wyprzedany! Andrea Bocelli zaśpiewa 11 maja 2019 roku na Stadionie Poznań z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

 

Z czym Polakom kojarzą się Włochy? Śródziemnomorski klimat, wakacyjna aura, spaghetti, dobra kawa… i Andrea Bocelli. Rodacy chętnie sięgają nie tylko po włoską kuchnię czy romantyczne wakacje w otoczeniu starożytnych panteonów, ale także po muzykę. Belcanto nikomu nie wychodzi tak dobrze, jak Włochom, o czym wiedzą miliony fanów Luciano Pavarottiego, Il Volo czy właśnie Andrei Bocellego.

 

Zapotrzebowanie na muzykę w wykonaniu niewidomego tenora w Polsce okazuje się być nieprzemijające.  Polacy od lat szaleją na punkcie jego twórczości. Fakt, że włoski tenor porywa za sobą tłumy, jest powszechnie znany. Koncerty śpiewaka w wielu miejscach na świecie często są wyprzedane na długo przed datą jego występu. Artysta nieraz wypełniał największe hale i areny niemal na wszystkich kontynentach. Co ciekawe, publiczność na jego koncertach Polsce wywodzi się nie tylko z naszego kraju. Przyjeżdżają też Anglicy, Izraelczycy, Czesi, Hiszpanie, Holendrzy, Irlandczycy, Łotysze, Niemcy, Rosjanie, Szwajcarzy, Szwedzi i Amerykanie. To może być nawet 20% całej widowni!

 

 

Obecnie największe zainteresowanie majowym koncertem Andrei Bocellego w Poznaniu wykazują oczywiście mieszkańcy stolicy Wielkopolski, która zdecydowanie wiedzie prym na listach sprzedażowych biletów. Podążają za nią województwa: Śląskie, Lubuskie i Mazowieckie. Zanosi się też na to, że planowany koncert na Stadionie Poznań będzie największym występem na arenie sportowej uwielbianego Włocha w Polsce. Mogący pomieścić niemal 43 tysiące osób obiekt systematycznie się wypełnia. Analiza danych wskazuje, że do dnia wydarzenia być może zostanie on całkowicie wyprzedany! Osoby, które pragną zobaczyć swojego idola, nie powinny więc sugerować się dalekim terminem wydarzenia, a tym samym nie zwlekać z zakupieniem biletu do ostatniego dnia, ponieważ mimo dużego obiektu i odległej daty – najlepsze miejsca rozchodzą się bardzo szybko!

 

– Andrea Bocelli jest artystą, który cieszy się ogromną popularnością, a jego koncerty od zawsze były sprzedażowymi hitami. Tym razem, sytuacja nie mogła być inna, lecz i tak jesteśmy zaskoczeni, jak dobrze wygląda sprzedaż wydarzenia na ten moment. To jest ogromny obiekt i mamy jeszcze dużo czasu do koncertu, a zainteresowanie utrzymuje się wciąż na niezwykle dobrym poziomie! – mówi Agnieszka Podskarbi z działu biletowego agencji Prestige MJM, która po raz czwarty zorganizuje koncert Andrei Bocellego w Polsce.

 

Po spektakularnym sukcesie, jakim okazał się występ tenora na otwarciu finału The Tall Ship Races w 2017 roku w Szczecinie, z udziałem wielotysięcznej widowni, oczywistym okazało się, że zapotrzebowanie na koncerty tego artysty w Polce, jest znacznie wyższe niż są w stanie pomieścić polskie hale. Stadion w Poznaniu, będzie największym obiektem zamkniętym, na jakim zorganizowano dotychczas koncert Andrei Bocellego w Polsce. Tenor posiada zresztą imponującą listę whystepów, które odbyły się w największych obiektach w naszym kraju. Jedną z liczebniejszych publiczności, oprócz ubiegłorocznego występu w Szczecinie, artysta zgromadził  w 2014 roku na Stadionie Miejskim w Krakowie, Stadionie Legii w Warszawie dwa lata później czy warszawskim obiekcie Gwardii w 2009 roku. Z kolei jednym z w największych  koncertów halowych tenora – był ten ubiegłoroczny w TAURON Arenie Kraków.

 

 

Koncert na Stadionie Poznań odbędzie się 11 maja 2019 roku i organizowany jest z okazji obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Będzie to zdecydowanie jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w historii stolicy Wielkopolski. Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.  Wydarzenie współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Organizatorami występu są agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań.