4 lipca 2012

14 metrów wysokości będzie miała scena w trakcie koncertu legendarnej grupy Guns N` Roses. W jej tle pojawią się gigantyczne telebimy. Do realizacji rybnickiego koncertu potrzebnych będzie tyle agregatów, że wystarczyłoby ich do zasilenia w prąd 2500 gospodarstw domowych.

Rozmach organizacyjny koncertu Guns N` Roses musi budzić uznanie. Skalę przedsiewzięcia może obrazować już scena, na której wystąpi legendarna grupa. – Okno sceny będzie liczyć 21 metrów, jej zabudowa wyniesie 40 metrów, a wysokość to 14 metrów. Jej rozmiary odpowiadają konstrukcjom, które obecne stawiane są na największych imprezach organizowanych w naszym kraju – informuje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje oraz Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu Guns N` Roses.

W tle sceny znajdą się gigantyczne telebimy, które z jednej strony będą służyć do realizacji koncertu, a drugiej będą miejscem, gdzie pojawią się efektowne wizualizacje przygotowane przez produkcję koncertu. Koncert Guns N` Roses zapowiada się pasjonująco. Warto powiedzieć, że nie mógłby się odbyć, gdyby nie odpowiednia liczba agregatów, których musi być jeszcze więcej niż w przypadku ubiegłorocznego występu Bryana Adamsa na Stadionie Miejskim w Rybniku. Do występy kanadyjskiego piosenkarza potrzebna była liczba agregatów, która wystarczyłaby do wysposażenia w prąd 1800 gospodarstw domowych. – W przypadku grupy Guns N` Roses wystarczyłoby to na 2500 domostw – informuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Koncert legendy rocka to również odpowiednie nagłośnienie, którego maksymalna moc wynosi 650 tys. watów. – Oczywiście, takie liczby nie będą konieczne w przypadku koncertu amerykańskiej grupy, niemniej jednak pokazuje to również skalę wydarzenia, które odbędzie się 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku – dodaje Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.

Organizatorzy przypominają również, że cały czas można nabywać bilety na koncert w Rybniku. Można to zrobić poprzez strony www.imprezyprestige.com i www.ticketportal.pl oraz w salonach EMPIK, sklepach MEDIA MARKT oraz SATURN.