Od siedmiu lat wyprzedaje wszystkie koncerty na świecie!

17 stycznia 2020

Prawie 9 mln widzów na koncertach Céline Dion w czasie jej ponad 30-letniej kariery i zarobki przekraczające 1 mld dolarów wyłącznie ze scenicznej działalności. Te liczby robią wrażenie! Do tego niesłabnące uwielbienie fanów zapełniających areny na całym świecie i przeboje, które na stałe weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Przyjrzyjmy się ostatniej dekadzie jednej z najbardziej podziwianej piosenkarek globu. Już w maju artystka zaśpiewa w Polsce dwukrotnie.

 

 


Znaczącym punktem scenicznej działalności Céline Dion w czasie ostatnich dziesięciu lat stanowi jej rezydencja w Las Vegas. W 2011 roku po kilku latach przerwy artystka powróciła na scenę w The Colosseum, przez 8 lat występując 427 razy dla grubo ponad 1,5 mln widzów. Tuż przed ostatnim koncertem, który był ukoronowaniem jej wieloletnich występów w Światowej Stolicy Rozrywki, artystka szczególnie podkreśliła jak ważne było to dla niej miejsce:


– Szesnaście lat to długi czas. Będę pamiętać te spotkania w Las Vegas do końca mojego życia. Jestem szczęściarą, miałam karierę, wciąż mam karierę, a Las Vegas – The Colosseum jest ważną częścią mojej podróży w przemyśle muzycznym. Moi fani przez te lata byli po prostu niesamowici. Śpiewali z nami każdego wieczoru, śmiali się, tańczyli, czy nawet płakali. Mam nadzieję, że były to łzy szczęścia. To wszystko było naprawdę wspaniałe. Czuję się błogosławiona – mówiła wzruszona. 


2013 rok był szczególny dla fanów artystki. Po czterech latach przerwy Céline Dion znów wyruszyła w trasę. Tournée europejskie było najkrótsze w jej karierze: 10 koncertów obejrzało w sumie 102 tysiące osób, a trasa przyniosła dochód na poziomie 20 mln dolarów.  Na szczególną uwagę zasługuje niewielki szczegół – koncert 21 listopada 2013 roku w belgijskiej Antwerpii był ostatnim występem, na którym mimo wypełnienia hali po same brzegi nie zabrakło biletów. Od tego koncertu do dnia dzisiejszego wszystkie wieczory z Céline Dion zagrane w ramach światowych tras koncertowych, niezależnie od wielkości obiektu, wyprzedają się w ekspresowym tempie i do ostatniego miejsca.


„The Summer Tour” to trasa koncertowa, która odbyła się w 2016 roku. Liczący 28 koncertów tour promował album „Encore un soir”. Występy rozpoczęły się dwoma wieczorami w Antwerpii. Największą publiczność zgromadziły jednak koncerty w Montrealu: na 10 – sprzedano ponad 138 tysięcy biletów.  Łączny dochód z tej trasy wyniósł 56 mln dolarów, a areny zapełniły się publicznością w liczbie 350 tysięcy! Sprzedano wszystkie możliwe bilety.


Trasy koncertowe w 2017 i 2018 roku nosiły nazwę „Céline Dion Live”. Najpierw artystka odwiedziła Europę, gdzie wystąpiła 25 razy, a później pojechała do Azji oraz Australii i Nowej Zelandii występując 22-krotnie. Po raz kolejny frekwencja na wszystkich koncertach była stuprocentowa. Sprzedano 717 tysięcy biletów, a występy zakończyły się dochodem na poziomie 123 mln dolarów.

 

 


Koncerty Céline Dion od lat cieszą się olbrzymią popularnością i właściwie każdy z nich wyprzedaje się do ostatniego miejsca. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że również obecnie trwająca trasa „Courage World Tour”, która jest już czternastym tournée w karierze artystki, sprzedaje się fantastycznie. Dane opublikowane przez management obejmujące koncerty do końca 2019 roku pokazują, że jak do tej pory w żadnym z obiektów nie zostało ani jedno wolne miejsce. Podczas wszystkich 27 koncertów, jakie odbyły się w 2019 roku w ramach trasy „Courage World Tour” na trybunach różnych aren zasiadło ponad 330 tysięcy widzów, za każdym razem notując sold out i przynosząc dochód na poziomie ponad 50 mln dolarów. Najwięcej, bo aż 54 tysiące fanów, wzięło udział w czterech koncertach w Montrealu.


Jest to jedna z najgorętszych i najbardziej pożądanych przez fanów tras koncertowych, a wieczory z udziałem Céline Dion są pełne zaskakujących momentów. Publiczności szczególnie przypadł do gustu niezwykły bis, który artystka rozpoczyna swoim ponadczasowym megahitem „My Heart Will Go On” śpiewając w przepięknej, białej kreacji w towarzystwie kilkudziesięciu dronów imitujących gwiazdy. Artystka żegna się z publicznością utworem „Imagine” Johna Lennona wysyłając do świata ważne przesłanie.


Według danych przedstawionych przez magazyn Billboard wyniki aktualnie trwającej trasy sprawiają, że jak do tej pory Céline Dion na swoje koncerty w trakcie całej kariery sprzedała ponad 8,8 mln biletów zarabiając 1,1 mld dolarów. Obydwie sumy na pewno szybko się powiększą, bo jak widać popularność kanadyjskiej artystki nie słabnie. Także w naszym kraju ma ona duże grono fanów. Podstawowa pula biletów na koncerty w Łodzi i Krakowie została wyprzedana w ciągu kilku dni. Obecnie kupić można wejściówki na boczne sektory, a nabywać je można poprzez stronę www.prestigemjm.com