7 marca 2012

Nowy Jork, Chicago i Los Angeles, a także Liverpool, Dublin, Rotterdam, Londyn, Paryż, Mediolan, Istambuł oraz Sofia znajdują się na tegorocznej trasie koncertowej zespołu Guns N’ Roses. Rybnik, w którym popularni „Gunsi” wystąpią 11 lipca, znalazł się więc w bardzo doborowym towarzystwie.

W 2012 roku Guns N` Roses koncertowanie rozpoczęli w lutym. – W Stanach Zjednoczonych zaplanowanych zostało kilka koncertów, wszystkie w najbardziej znanych ośrodkachmówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wraz z Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Guns N` Roses w Rybniku. To wydarzenie odbędzie się 11 lipca na Stadionie Miejskim.

Amerykański zespół zagrał po raz pierwszy 10 lutego w Nowym Jorku. Kolejne dwa koncerty odbyły się również w tym mieście. W sumie, w ciągu pięciu dniu „Gunsi” wystąpili tam aż trzy razy.

Później grupa wystąpiła w Stanach jeszcze kilka razy. Wystarczy wymienić koncerty w Chicago, Detroit , czy Atlantic City. Co ciekawe, dwa najbliższe marcowe występy odbędą się również w USA. W najbliższy piątek Guns N` Roses zagrają w Hollywood, a 11 marca w Los Angeles – wymienia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Na tym jednak oczywiście nie koniec. Na trasie koncertowej na rok 2012 poza wielkimi ośrodkami w Stanach Zjednoczonych, nie brakuje największych miast w Europie. Wystarczy stwierdzić, że Guns N` Roses odwiedzą w tym roku cztery europejskie stolice. Będą to: Dublin, Londyn, Paryż i Sofia.

Poza tym, nie zabraknie tak rozpoznawalnych miast jak: Liverpool, Manchester, Glasgow, Istambuł, Rotterdam, Mediolan czy Bazylea – dodaje Jarosław Galewski, rzecznik prasowy Prestige MJM. Warto powiedzieć, że koncert w Rybniku poprzedzi wizyta w stolicy Bułgarii Sofii (8 lipca).

Z kolei po występie w Polsce zespół będzie koncertował w słowackim Trenczynie, a później głównie na Bałkanach. Guns N` Roses odwiedzą: serbski Nowy Sad i chorwacki Split. Jak na razie ostatni koncert w 2012 roku zaplanowany został w hiszpańskiej gminie Benicassim, gdzie, co roku odbywa się znany festiwal.

– W kontekście tak imponującej trasy koncertowej fakt, że tego rodzaju zespół udało nam się zaprosić do Rybnika bez wątpieniem stanowi olbrzymi walor promocyjny dla miasta – uważa Adam Fudali, prezydent Rybnika.

Przypomnijmy, że bilety na polski koncert Guns N` Roses można nabywać za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com oraz w sieciach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju. Bilety można również kupować W Rybnickim Centrum Kultury oraz poprzez strony: www.ticketpro.pl i www.ticketportal.pl