10 grudnia 2019

O tym, że HAUSER lubi zaskakiwać, jego fani wiedzą najlepiej. Jednak tym razem solidne podstawy muzyczne, które nabył w licznych szkołach oraz uczestnictwie w konkursach, przybliżą nam postać muzyka z zupełnie innej strony. Klasyczną odsłonę wiolonczelisty, znanego z energetycznego duetu 2Cellos, będzie można poznać w przyszłym roku podczas jedynego koncertu w Warszawie.

 

HAUSER swoją przygodę z muzyką klasyczną rozpoczął w wieku pięciu lat. Ukończył wiele szkół muzycznych zaczynając od podstaw, a skończywszy na Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Zdobył ponad dwadzieścia pierwszych nagród, łącznie z tymi w swoim ojczystym kraju. Współpracował z najlepszymi instrumentalistami, między innymi ze skrzypaczką Laną Trotovsek i pianistą Yoko Mishumi, tworząc znakomite Greenwich Trio. Oprócz tego brał udział w licznych konkursach wiolonczelowych, gdzie poznał Luka Sulicia, z którym stworzył porywający duet 2Cellos. Ich ścieżki na dobre skrzyżowały się w Wielkiej Brytanii, gdzie HAUSER kończył edukację muzyczną w Royal Northern College Of Music w Manchesterze. Sławę przyniosło im wykonanie utworu „Smooth Criminal” Michaela Jacksona, który okazał się hitem internetu, oraz najczęściej wyświetlanym postem w dotychczasowej twórczości muzyków. Również z tym samym utworem w 2012 roku gościnnie wystąpili w jednym z odcinków popularnego serialu młodzieżowego „Glee”.

 

 

 

Warto również dodać, że HAUSER wraz z Luką Suliciem uświetnili galę rozdania nagród Emmy w Los Angeles, a także jubileusz Królowej Elżbiety w Wielkiej Brytanii.


Wiolonczeliści jednak nie zapominają o swoim klasycznym wykształceniu. Na ich oficjalnym kanale YouTube obok rockowych aranżacji, znajdują się takie wykonania jak „Oblivion” Piazzoli czy „Koncert na dwie wiolonczele” Vivaldiego. Każdy z nich po okresie wspólnego grania największych coverów muzyki rozrywkowej powrócił do swych klasycznych korzeni.


– Przez całe życie i karierę klasyczne kompozycję były szczególnie bliskie mojemu sercu. Teraz mam okazję grać niektóre z tych utworów z orkiestrą symfoniczną i dzielić moją pasję do muzyki w sposób, który od zawsze sobie wyobrażałem – mówi HAUSER, anonsując swoją przyszłoroczna europejską trasę solową.Artysta po raz pierwszy swój klasyczny koncert dla szerokiej publiczności zagrał w Zagrzebiu w 2017 roku wraz z tamtejszą filharmonią. Ten niezwykły program stał się objawieniem YouTube, a utwory takie jak „Adagio” Albinionego obejrzano ponad 40 milionów razy.


HAUSER w przyszłym roku odwiedzi Warszawę. 26 października zagra w hali COS Torwar. Bilety jak i pakiety Meet&Greet są dostępne za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.